Przejdź do treści
Logo Facebooka

07.06 | Ukraiński Klub Książki w Przejście Dialogu!

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w comiesięcznych spotkaniach Ukraińskiego Klubu Książki, na których będziemy poznawać i zgłębiać różnorodną literaturę.


Szczegóły spotkania

Kiedy? 7 czerwca, godz. 17:00
Gdzie? Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnickiej 19
Wstęp wolny, bez zapisów!

Wybrana książka: “Смерть лева Сесіла мала сенс” (Śmierć lwa Cecila miała sens)  Olena Styazhkina. Akcja rozgrywa się w Donbasie na przestrzeni kilku lat: czytelnik śledzi losy bohaterów, którzy początkowo są powstrzymywani przez sowiecką mentalność. W wyniku wojny przechodzą ważne zmiany związane z ich rozumieniem siebie i swojego kraju, jak dentysta, który staje się chirurgiem wojskowym lub sprzedawczyni kosmetyków, która staje się instruktorem strzelectwa snajperskiego. Bohaterowie przechodzą przez wir wydarzeń historycznych i odradzają się jako Ukraińcy.

O kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco!


O klubie

“Ukraiński Klub Ksiązki” został założony pod koniec 2021 roku przez trzy ukraińskie pisarki: Yaroslavę Lytvyn, Annę Deminę i Larysę Rudak. Później do grupy dołączyła kolejna pisarka, Jana-Maria Kushnerova. Od września 2023 r. spotkania odbywają się w Przejściu Dialogu.

Czytamy i dyskutujemy o współczesnej i klasycznej prozie ukraińskiej i zagranicznej. To, co czytamy, zależy od każdego z Was, ponieważ uczestnicy sami proponują książki do dyskusji.

Porozumiewamy się w języku ukraińskim, więc jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy mieszkają w polskojęzycznym środowisku, aby poprawić swój ukraiński.