Przejdź do treści
Logo Facebooka

2022 Rokiem Dobrych Relacji

Wczoraj gościliśmy w Przejściu Dialogu konferencję prasową z udziałem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka i znamienitych gości, podczas której rok 2022 został ogłoszony Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Wrocław został pierwszym miastem w Europie, które kompleksowo zajmie się problemem samotności. Samotność już się nie kojarzy wyłącznie z osobami starszymi, w naszych czasach może dotknąć każdego niezależnie od wieku, wykształcenia czy statusu społecznego.

Ambasadorami tej pięknej akcji zostali: Olga Tokarczuk- pisarka, laureatka Nagrody Nobla; Anna Wyszkoni – wokalistka i Andrzej Piaseczny, wokalista.  

W trakcie roku odbędzie się dużo wydarzeń ogólnomiejskich i osiedlowych, m.in. konferencja naukowa poświęcona zjawisku samotności, kampania informacyjna, specjalna edycja Dnia Życzliwości, Wrocławskiej Potańcówki, Dni Seniora czy wakacyjne festyny. Lista wydarzeń jest wciąż otwarta!

Podczas wieczornego spotkania w Przejściu Dialogu, Ania Wyszkoni opowiedziała szczerze o samotności, wsparciu i szukaniu pomocy u profesjonalistów.

Rozmowę z Anią można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wroclaw.wroclove/videos/1078168492749454

Jeżeli interesuje Was szczegółowy harmonogram wydarzeń, zajrzyjcie na stronę: https://www.wroclaw.pl/portal/rok-dobrych-relacji-wydarzenia

Więcej o samej akcji opowiada Dyrektor WCRS Dorota Feliks wraz z Anną Wyszkoni w Faktach o Poranku: https://wroclaw.tvp.pl/23441516/fakty-o-poranku 

I nie zapomnijcie obejrzeć konferencję prasową Roku Dobrych Relacji z udziałem Jacka Sutryka: https://www.wroclaw.pl/portal/wroclaw-przeciw-samotnosci-2022-rok-dobrych-relacji

Wrocław miasto wolnym od samotności!

Wrocław miasto spotkań!