Przejdź do treści

Nowy cykl zajęć z języka polskiego „Od słowa do słowa”. Edycja dzieci i młodzież

 

Masz dziecko z doświadczeniem migracji i chcesz, żeby lepiej czuło się w języku polskim – w szkole, wśród rówieśników, w codziennych sytuacjach? A może sam/a  jesteś w wieku 10-20 lat i chcesz pewniej mówić po polsku, lepiej rozumieć innych i odnaleźć się w nowym miejscu? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia adaptacyjno-językowe „Od słowa do słowa. Dzieci i Młodzież”, organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. To cykl spotkań dla młodych osób z doświadczeniem migracji, które mieszkają we Wrocławiu i chcą w przyjazny sposób rozwijać swoje umiejętności językowe.


(беларуская версія ніжэй)


Na zajęciach skupiamy się na praktycznym języku – tym, który naprawdę przydaje się na co dzień: w szkole, w rozmowie z kolegami, nauczycielami, na ulicy czy w intrenecie. Uczymy się poprzez gry, rozmowy, ćwiczenia i pracę w grupach. Jest też czas na poznanie polskiej kultury i zwyczajów – i na poznanie innych młodych osób, które są w podobnej sytuacji.

To również świetna okazja, by poznać innych seniorów i seniorki z różnych krajów, podzielić się doświadczeniami i stworzyć nowe relacje.


„Od słowa do słowa. Dzieci i Młodzież”. Kto może wziąć udział?

Dzieci i młodzież w wieku 10–20 lat, które nie brały udziału w poprzednich edycjach programu i chcą lepiej posługiwać się językiem polskim.


„Od słowa do słowa. Dzieci i Młodzież. Termin i miejsce prowadzenie 

Zajęcia I tury rozpoczynają się od 15 lipca 2025 roku i będą prowadzone w dwóch grupach:

9:00-10:30 – wtorek i środa – grupa 10-14 lat
10:30-12:00 – wtorek i środa – grupa 15-20 lat

Adaptacyjno-językowe zajęcia z j. polskiego będą odbywać się w centrum Wrocławia, w miejskiej przestrzeni – Przejście Dialogu – przy ul. Świdnickiej 19 (przejście podziemnie).


„Od słowa do słowa. Dzieci i Młodzież. Rejestracja

Udział w zajęciach bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja w projekcie „Od adaptacji do integracji”.

Grupa 10-14 lat (9:00-10:30) – rejestracja została zamknięta
Grupa 15-20 lat (10:30-12:00) – zgłoś zainteresowanie – rejestracja została zamknięta



Шукаеце спосаб палепшыць свае моўныя навыкі і лепш пазнаёміцца з польскай мовай? Запрашаем на бясплатныя адаптацыйна-моўныя заняткі «Ад слова да слова. Дзеці і моладзь», якія арганізуе Уроцлаўскім Цэнтрам Грамадскага Развіцця. Гэта цыкл сустрэч для маладых людзей з вопытам міграцыі, якія жывуць у Вроцлаве і хочуць развіваць свае моўныя навыкі.

На занятках мы будзем засяроджвацца на практычнай мове — той, якая сапраўды патрэбна штодзённа: у школе, у размовах з сябрамі і настаўнікамі, на вуліцы і ў інтэрнэце. Мы вучымся праз гульні, размовы, практыкаванні і работу ў групах. Таксама будзе час пазнаёміцца з польскай культурай і звычаямі, а таксама сустрэць іншых маладых людзей у падобнай сітуацыі.


“Ад слова да слова” – для каго?

Дзеці і моладзь ва ўзросце ад 10 да 20 гадоў, якія раней не ўдзельнічалі ў праграме і хочуць лепш валодаць польскай мовай.


“Ад слова да слова” – тэрмін і месца

Заняткі першага цыклу пачнуцца з 15 ліпеня 2025 года і будуць праходзіць у дзвюх групах:

9:00-10:30 – аўторак і серада – група 10-14 гадоў
10:30-12:00 – аўторак і серада – група 15-20 гадоў

Месца: Przejście Dialogu, вул. Świdnicka 19 (падземны пераход), Уроцлаў.


“Ад слова да слова” – рэгістрацыя

Удзел у занятках бясплатны, але патрабуецца рэгістрацыя ў праекце “Ад адаптацыі да інтэграцыі”.

Група 10–14 гадоў (9:00-10:30) – рэгістрацыя завершана
Група 15-20 гадоў (10:30-12:00) – рэгістрацыя завершана


Zajęcia realizowane w ramach projektu “Od adaptacji do integracji – wsparcie obywateli państw trzecich w procesie integracji międzykulturowej we Wrocławiu” –  Zadanie 7: Działania ukierunkowane na kształcenie dzieci i młodzieży – wsparcie w nauce języka polskiego

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

——————————————————–

Projekt “Od adaptacji do integracji – wsparcie obywateli państw trzecich w procesie integracji międzykulturowej we Wrocławiu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 oraz ze środków budżetu państwa na podstawie umowy o dofinansowanie o numerze FEDS.07.06-IP.02-0050/24-00 z 14.02.2025.

Beneficjent projektu: Gmina Wrocław

 

Przejście Dialogu
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.