Przejdź do treści

Bajkoterapia z Larysą Nicoj w Przejściu Dialogu!

Zdjęcia przedstawia plakat Bajkoterapii w Przejściu Dialogu, wykorzystane elementy graficzne: kwiaty oraz zdjęcie autorki.

 

Uwaga, uwaga, 23 kwietnia, w Przejście Dialogu, odbędzie się spotkanie z wybitną ukraińską pisarką dziecięcą Larysą Nicoj, która zaprezentuje swoją książkę “Niegrzeczniątka i marudzielcy” (“Неслухи і вередулі”).
 


Bajkoterapia z Larysą Nicoj. O książce

W  książce „Niegrzeczniątka i marudzielcy”, autorka opisała historyjki o charakterze wychowawczym. Kot Mruczek zna wszystkie dzieci z sąsiedztwa. Są wśród nich i leniuszki, i kłamczuszki, i pyskacze. Zdarzają się zapominalscy czy grymaśnicy. Dla każdego z dzieci nastanie czas próby, będzie jednak bajkowa przygoda, która pomoże niegrzeczniątkom się poprawić. Książka “Niegrzeczniątka i marudzielcy” stanie  dobrym narzędziem i pomocnikiem dla rodziców i wychowawców w korygowaniu zachowania dzieci w domu i poza nim.


Bajkoterapia z Larysą Nicoj. Szczegóły spotkania 

Kiedy? 23 kwietnia | 15:00-16.30
Gdzie? Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19
Język: ukraiński/polski
Wstęp bezpłatny, zgodnie z zapisami! Link do zapisu – znajdziesz tu!


Bajkoterapia z Larysą Nicoj. O autorce

Larysa Nicoj to znana ukraińska pisarka, nauczycielka, aktywną popularyzatorką czytelnictwa w Ukrainie. Autorka 20 książek dla dzieci, a jej dzieła są objęte ukraińskim programem edukacyjnym i są nauczane w szkołach. 
Pani Larysa prowadzi ogólnoukraińskie akcje „Dorośli czytają dzieciom”, „Poczytaj mi, tato” oraz spotkania poświęcone problematyce czytelniczej. Prowadzi liczne warsztaty dla rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy „Jak zaszczepić dzieciom miłość do czytania”. Jest autorką lekcji bibliotecznych.
Pisarka jest laureatką krajowych i międzynarodowych nagród literackich, w tym najwyższej ukraińskiej nagrody państwowej w dziedzinie literatury ukraińskiej – Nagrody Gabinetu Ministrów Ukrainy im. Łesi Ukrainki.
 

Bajki Larysy Nicoj mają działanie terapeutyczne. Przy wsparciu ONZ w 2021 roku, korzystając z metody bajkowo-terapeutycznej, pracowała w regionach znajdujących się na pierwszej linii frontu z rodzinami ukraińskimi – uczestnikami działań wojennych. W 2022 roku wspólnie z zespołem muzycznym „Jedna Rodzina” oraz ZUwP Koło we Wrocławiu realizowali tygodniowy grantowy projekt dla 200 dorosłych i dzieci – uchodźców we Wrocławiu. Spotkania bajkowo-terapeutyczne zakończyły się sukcesem, zostały wysoko ocenione przez pedagogów i otrzymały wiele pozytywnych opinii od uczestników.