Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

🌟Czas świąteczny coraz bliżej i bliżej, kolejne święta nadchodzą i teraz potrzebujemy więcej czasu dla siebie i dla swoich bliskich. My wiemy o tym i dlatego łapiemy w Przejściu odrobinę oddechu, ale to nie znaczy, że u nas zupełnie nic się nie dzieję.
 
🌟W tym tygodniu zapraszamy Was, jak co tydzień, na konsultacje dla osób migranckich, które odbędą się w Przejściu w poniedziałek, wtorek oraz w piątek (27, 28 i 31 grudnia). Konsultacje skierowane dla nowych osób zamieszkujących Wrocław, prowadzą je zespoły WroMigrant oraz Instytut Praw Migrantów .
 
👇więcej o konsultacjach na https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/
 
🌟 Przypominamy wam też o naszej wystawie “Bądź dla innych”. W tym tygodniu (jak i w zeszłym) na naszych kanałach szykujemy coś specjalnego, związanego z tematem. Wpadajcie do Przejścia i wypełniajcie plakaty Grupa Granica. Polecamy być na bieżąco z wystawą na naszych mediach społecznościowych.
 
🎄 W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy przepiękne dekoracje świąteczne od Filipa Marka, znanego także jako Pan Kwiaciarz. Wpadnijcie podziwiać je z bliska! A jak wpadniecie zobaczyć dekorację, to nie zapomnijcie wziąć ze sobą kartki świątecznej, śpiewnika, SZOPKINGU, czyli mapy szopek. Są też mapy osiedli z nieoczywistymi miejscami (Klecina, Księże, Ołbin, Nadodrze, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie, czy osiedlowe pocztówki…
 
🌟 W tym tygodniu w przestrzeni Przejścia można będzie zobaczyć także wystawę ,,Wymarzone domy”, czyli rysunki dzieci pochodzących z Białorusi, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich własnych domów na rzecz przeprowadzki do Polski.
 
👋 Do zobaczenie w Przejściu!