Przejdź do treści
Logo Facebooka

Europejski Miesiąc Różnorodności! Co odbędzie się w Przejściu Dialogu?

Europejski Miesiąc Różnorodności w Przejściu Dialogu!

 

Dołączamy się do #EUDIVERSITYMONTH!

Europejski Miesiąc Różnorodności to czas, w którym szczególnie pragniemy podkreślić wartość różnorodności i bogactwo kultur, które tworzą naszą społeczność we Wrocławiu, w Polsce, w całej Unii Europejskiej. Chcemy zachęcić do postrzegania różnic jako siły, która jednoczy nas w budowaniu lepszego, bardziej otwartego i zrozumiałego społeczeństwa. Dlatego Przejście Dialogu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego dołącza się do celebrowania i zaprasza na wydarzenia, które omawiają temat różnorodności!


Europejski Miesiąc Różnorodności. Co odbędzie się w Przejściu Dialogu?

 

15.05 (środa), 16:30-18:00

Rozgrywka gry Wielokulturowej w Przejściu Dialogu! (dla osób 14+) Obowiązują zapisy!

Gra międzykulturowa ma na celu podnoszenie świadomości i nabywanie wiedzy w zakresie praw człowieka, historii i podstawowych praw, kwestii obywatelskich oraz wielokulturowości. Zadaniem każdego zespołu będzie przejść planszę odpowiadając na wylosowane pytania.

Dodatkowa informacja i rejestracja znajduje się pod tym linkiem!

 

16.05 (czwartek), 16:00-20:00

„My. Wy. Oni. Społeczeństwo przyjmujące i wyzwania integracji”. Warsztaty od Fundacji EkoRozwoju  Obowiązują zapisy!

Bezpłatne warsztaty z zakresu wzmacniania kompetencji międzykulturowych dla pracowniczek i pracowników służb, instytucji i jednostek publicznych oraz społeczności szkolnych i lokalnych. Udział w warsztatach to okazja do pogłębienia, odświeżenia, być może weryfikacji dotychczas zdobytej wiedzy, założeń i metod pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo.

Dodatkowa informacja i rejestracja znajduje się pod tym linkiem!

 

17.05 (piątek), 16:00-19:00

Międzypokoleniowe spotkanie arteterapeutyczne (dla kobiet 60+) Obowiązują zapisy! 

Wydarzenie skierowane jest do kobiet 60+, które mają trudności z odnalezieniem się w nowym kraju, mają wieloletnie doświadczenie zawodowe, ale nie wiedzą, jak je wykorzystać w nowym miejscu zamieszkania, szukają możliwości i kręgu towarzyskiego.

Dodatkowa informacja i rejestracja znajduje się pod tym linkiem!

 

29.05 (środa), 16:00-19:00

“Prawo pracy w Polsce” Szkolenie od WroMigrant (dla osób 16+) Obowiązują zapisy! 

Wydarzenie skierowane do wszystkich pracujących osób lub zamierzających wejść na rynek pracy, a w szczególności do kobiet. Będziemy rozmawiać o grupach szczególnie chronionych przez prawo pracy w Polsce.

Dodatkowa informacja i rejestracja znajduje się pod tym linkiem!


Europejski Miesiąc Różnorodności. Miejsce prowadzenie wydarzeń 

Wszystkie wydarzenia odbędą się w miejskiej przestrzeni, w samym centrum Wrocławia, w Przejściu Dialogu, ul. Świdnicka 19 (przejście podziemne Świdnickie).


Europejski Miesiąc Różnorodności. Dodatkowe wydarzenia we Wrocławiu

We Wrocławiu obchody Miesiąca Różnorodności odbywają się we współpracy Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania, Biura Prezydenta, Fundacji Katarynka, Stowarzyszenia Kultura Równości i wieloma innymi organizacjami. Wrocław stanie się miejscem wielu wydarzeń celebrujących różnorodność! Więcej informacji można znaleźć na stronie Miasta Równości – link do strony!

Dodatkowo polecamy posłuchać audycji Oblicza Wrocławia, Radio Rodziny, w której Alina Szeptycka – Pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania, opowiada o tym, jakie wydarzenia, warsztaty i propozycje przygotowane zostały we Wrocławiu na ten czas oraz o tym jakie wartości przynosi nam różnorodność. Posłuchaj – link do audycji!