Przejdź do treści
Logo Facebooka
Ukraiński klub książki w Przejściu Dialogu! Okładka książki "Chłopiec z latawcem" Khaled Hosseini.

Data

gru 14 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Etykiety

wydarzenia

14.12 | Ukraiński Klub Książki w Przejście Dialogu!

Zapraszamy wszystkich na comiesięczne spotkania Ukraińskiego Klubu Książki, na których będziemy poznawać i zgłębiać różnorodną literaturę
 
Drugie spotkanie w Przejściu odbędzie się  już 14 grudnia, o godzinie 17:00 przy ulicy Świdnickiej 19. Wstęp wolny, bez zapisów!
 

Wybrana książka: Khaled Hosseini  “Chłopiec z latawcem” – uniwersalna opowieść o przyjaźni, zdradzie i próbie naprawienia błędów przeszłości. Wstrząsający obraz Afganistanu – od obalenia monarchii, przez sowiecką inwazję, aż do przejęcia rządów przez talibów.

 

“Ukraiński Klub Ksiązki” został założony pod koniec 2021 roku przez trzy ukraińskie pisarki: Yaroslavę Lytvyn, Annę Deminę i Larysę Rudak. Później do grupy dołączyła kolejna pisarka, Jana-Maria Kushnerova. Od września 2023 r. spotkania odbywają się w Przejściu Dialogu.
Czytamy i dyskutujemy o współczesnej i klasycznej prozie ukraińskiej i zagranicznej. To, co czytamy, zależy od każdego z Was, ponieważ uczestnicy sami proponują książki do dyskusji.
Porozumiewamy się w języku ukraińskim, więc jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy mieszkają w polskojęzycznym środowisku, aby poprawić swój ukraiński.

O kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco!

 

Wydarzenie zostało zakończone.