Przejdź do treści
Logo Facebooka
Ukraiński klub książki w Przejściu Dialogu! Okładka książki "Kolonia. Nowe Mroczne Wieki." (Max Kidruk)

Data

lis 16 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Etykiety

wydarzenia

16.11 | Ukraiński Klub Książki w Przejście Dialogu!

Zapraszamy wszystkich na comiesięczne spotkania Ukraińskiego Klubu Książki, na których będziemy poznawać i zgłębiać różnorodną literaturę
 
Drugie spotkanie w Przejściu odbędzie się  już 16 listopada, o godzinie 17:00 przy ulicy Świdnickiej 19.
 
Wstęp wolny, bez zapisów!
 

Wybrana książka: “Kolonia. Nowe Mroczne Wieki.” (Max Kidruk) – to fascynująca książka science-fiction, która przenosi czytelnika do przyszłości uderzającej swoim realizmem. Autor stworzył wyimaginowany świat, który odzwierciedla problemy współczesnego świata, w tym relacje między krajami, wojny o zasoby, nierówności ekonomiczne i konfrontacje społeczne. Książka opowiada o życiu ludzi na Marsie, którzy żyją w warunkach ograniczonych zasobów i niskiej jakości życia.

 

“Ukraiński Klub Ksiązki” został założony pod koniec 2021 roku przez trzy ukraińskie pisarki: Yaroslavę Lytvyn, Annę Deminę i Larysę Rudak. Później do grupy dołączyła kolejna pisarka, Jana-Maria Kushnerova. Od września 2023 r. nasze spotkania odbywają się w Przejściu Dialogu.
Czytamy i dyskutujemy o współczesnej i klasycznej prozie ukraińskiej i zagranicznej. To, co czytamy, zależy od każdego z Was, ponieważ uczestnicy sami proponują książki do dyskusji.
Porozumiewamy się w języku ukraińskim, więc jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy mieszkają w polskojęzycznym środowisku, aby poprawić swój ukraiński.

O kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco!

 

Wydarzenie zostało zakończone.