Przejdź do treści
Logo Facebooka
Grafika informująca o tytule, dacie i miejscu wydarzenia. Zdjęcie przedstawia osoby podczas warsztatu

Data

paź 27 2021
Expired!

Czas

14:00 - 17:00

Etykiety

warsztaty

CHCĘ DOBRZE – O NIEZRĘCZNOŚCIACH, BŁĘDACH I WPADKACH JĘZYKOWYCH

Uważasz się za osobę otwartą i tolerancyjną, jesteś ciekawy/ciekawa osób będących częścią innych kultur, chcesz, żeby czuli się tu dobrze, a mimo to… czasami popełniasz błąd. Albo nie wiesz jak się zachować. Łapiesz się na własnych podskórnych uprzedzeniach. I nie czujesz się z tym dobrze. Znasz to? Bo my tak.
 
Podczas spotkania stworzymy okazję do wzajemnego i troskliwego wysłuchania siebie nawzajem. Opowiemy sobie o sytuacjach, gdy rozpoznajemy w sobie uprzedzenia/stereotypy. Gdy doświadczamy niezręczności lub niepewności związanej z tym, jak się zwrócić do osoby innej niż my sami.
Uczestnicy i uczestniczki w bezpiecznej atmosferze podzielą się wybranym doświadczeniem/sytuacją/wątpliwością i otrzymają informację zwrotną. Będziemy się uczyć, słuchając siebie nawzajem.
Do udziału w warsztacie zapraszamy także migrantów/migrantki, którzy ze swojej perspektywy mogą opowiedzieć o tym jak się czują i czego potrzebują, gdy ktoś chce dobrze, ale mu nie wychodzi.
 
Prowadzący: Aneta Osuch, Arkadiusz Wierzba (Fundacja Ekorozwoju)
Zapisy: a.j.wierzba@gmail.com
Typ spotkania: warsztat w formie kręgu
Na spotkanie zapraszamy: wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia
Limit osób uczestniczących: 15
 
Prowdzący:
Aneta Osuch – psycholożka, filozofka, edukatorka, trenerka. Współpracuje z Fundacją Ekorozwoju, koordynuje projekty edukacyjne oraz edukuje w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, edukacji globalnej i zrównoważonego rozwoju.
Arkadiusz Wierzba – kulturoznawca, trener, polonista. Współpracuje z Fundacją Ekorozwoju jako edukator przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji i praw zwierząt.
 
EN
The “Talking Circle” Workshop. We will create an opportunity to listen to each other. We will talk about situations when we discover prejudices or stereotypes in ourselves, about moments when we feel uncomfortable or insecure, not sure how to address another person. By listening to each other, we will try to learn from each other.
 
UKR
Тренінг у формі кола. Ми створимо нагоду для того, щоб вислухати один одного. Розкажемо один одному про ситуації, в яких впізнаємо упередження/стереотипи в собі, коли ми відчуваємо незручність або невпевненість, пов’язану з тим, як звернутися до особи, яка відрізняється від нас самих. Слухаючи один одного, ми будемо вчитися.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa

Wydarzenie zostało zakończone.