Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

gru 12 2021
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Co po granicy? – dyskusja w ramach cyklu spotkań “Sytuacje graniczne”

Zapraszamy na wydarzenie z cyklu “Sytuacje graniczne”. Podczas spotkania rozmawiać będziemy zarówno o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy, jak i sposobie funkcjonowania polskich ośrodków dla uchodźców.

Poruszymy również tematy związane tym, jak wygląda życie migrantów i migrantek po uzyskaniu statusu uchodźcy.

Zapytamy o to, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć podczas budowania swego życia na nowo w zupełnie innym miejscu.

W spotkaniu udział wezmą:
Urszula Glensk, profesorka Uniwersytetu Wrocławskiego, która od października przebywa na Podlasiu i relacjonuje kryzys humanitarny,
Farida Anwari, Afganka, która wraz z dwójką dzieci uzyskała status uchodźczyni i od miesiąca mieszka we Wrocławiu,
Magdalena Nazimek-Rakoczy – prawniczka, która z ramienia Stowarzyszenia Nomada zajmuje się współpracą z ośrodkami dla uchodźców.
Rozmowę poprowadzi Joanna Panciuchin, pracownica Działu Programowego Strefy Kultury Wrocław.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy – wypełnij formularz: [link https://copogranicy.webankieta.pl/]

Jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc, mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Sytuacje graniczne”, zainicjowanego przez Przejście Dialogu (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego) i prowadzonego we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław, Dolnośląskim Kongresem Kobiet, ruchem “Matki na granicę” oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz uchodźców/czyń i migrantów/ki .

Wydarzenie zostało zakończone.