Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 23 2021
Expired!

Czas

17:00 - 20:00

Etykiety

warsztaty

DRZEWA DIALOGU – WARSZTATY

Z Wrocławia pochodzi wiele inspirujących postaci związanych z wielokulturowością, a także dużo ciekawych i zaskakujących historii! W trakcie naszej podróży po różnorodności kulturowej przeniesiemy się na chwilę w region Morza Śródziemnego, w celu zainspirowania się tradycją drzew wotywnych! Jest ona obecna na styku trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki, niezależnie od wyznawanej przez mieszkańców religii, gdyż w niezwykły sposób łączy to, co materialne z duchowym. Podobnie jak drzewo, którego symbolika dotyka związku między ziemią a niebem.
 
Wypisywane na skrawkach tkaniny prośby, marzenia, modlitwy (tzw. wota), przyczepiane są na gałęziach. Tradycja ta będzie dla nas inspiracją, aby poszukać cytatów i głębokich myśli osób związanych z wielokulturowością, a następnie wspólnie zamieścić je na drzewie obok Przejścia Dialogu. W ramach wydarzenia odbędą się otwarte warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców prowadzone w Centrach Aktywności Lokalnej.
 
Prowadzący: Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
Zapisy: edukacja.krytyczna@gmail.com
Typ spotkania: warsztaty
Do udziału zapraszamy: mieszkanki i mieszkańców Wrocławia
Limit osób uczestniczących: 15
 
Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej – „Jesteśmy krytyczni, ale nie cyniczni”. Celem Stowarzyszenia jest działalność naukowa i społeczna w obszarze rozwoju i edukacji społeczności zagrożonych wykluczeniem, w tym aktywizacji kobiet i działań edukacyjno-wychowawczo-charytatywnych na rzecz dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie prowadzi Centra Aktywności Lokalnej, świetlice, kluby dla dzieci i młodzieży. Organizuje spotkania, szkolenia, działania twórcze i kampanie na rzecz respektowania praw kobiet i dzieci.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.