Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 12 2021
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

Dyskusja o kinie i serialach: narzędzie propagandy, czy przestrzeń dialogu i porozumienia? / Dialogopolis

Porozmawiamy o różnych wariantach i kontekstach komunikacji w kinie oraz serialach. Omawiane filmy i seriale będą pretekstem do dyskusji zarówno o kinie jako narzędziu komunikacji, a także manipulacji, które wykorzystywane było w przeszłości w celu propagandy, ale też do zastanowienia się, czy kino bywa parkiem rozrywki tworzonym przez “miłośników przemocy i cynicznych producentów”, czy też może być przedmiotem dialogu i łączyć ludzi?
 
Prowadzący/e: Stanisław Abramik, Michał Hernes, Dominik Sobolewski, Daria Sudoł
Zapisy: https://bit.ly/PARKIROZRYWKI
Typ spotkania: debata połączona z dyskusją z publicznością
Na spotkanie zapraszamy: osoby zainteresowane tematem
Limit osób w sali: 20
Transmisja on-line na Facebooku
 
Stanisław Abramik – absolwent Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, koordynator działu PR Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Prywatnie miłośnik kina w każdym wymiarze; od dokumentalistyki polskiej, przez Kinga Vidora i Kena Loacha, na Quentinie Tarantino kończąc.
 
Michał Hernes – dziennikarz piszący o kulturze i bloger filmowy. Związany z portalem tuWroclaw.com i blogiem Watching Closely. Przeprowadził wywiady z wieloma osobowościami kina polskiego i międzynarodowego. Publikował m.in. na łamach „Krytyki Politycznej”, „Nowej Fantastyki”, „Odry” i weekendowego magazynu Gazeta.pl.
 
Dominik Sobolewski – 13 lat temu zaczynał jako bloger filmowy, współtworzył „Watching Closely” – obecnie jedną z największych niezależnych platform filmowych w Polsce. Od początku swojej kariery był gościem/gospodarzem/programerem wielu polskich festiwali filmowych. Założył Mojo Movies – firmę filmową, która zajmuje się kręceniem reklam dla telewizji i szerokiego spektrum formatów internetowych, zarówno polskich jak i międzynarodowych.
 
Daria Sudoł – krytyczka kultury, nauczycielka akademicka, dziennikarka, aktywistka, feministka. Miłośniczka kina społecznego i zaangażowanego. Edukatorka społeczna, animatorka kultury. Zaangażowana w szereg inicjatyw społeczno-kulturalnych i oddolnych ruchów o charakterze równościowym, czynnie działająca na rzecz osób wykluczonych, środowisk pro-kobiecych, poszanowania praw zwierząt oraz środowiska naturalnego. Prezeska Fundacji Punkt Widzenia. Kuratorka Dialogopolis.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.