UWAGA! Uprzejmie informujemy, ze z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenie zostało odwołane. Debata została przełożona na inny termin. Nowa data wydarzenia zostanie ogłoszona wkrótce.
Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy do udziału w debacie w nowym terminie!
Jakie cechy powinien posiadać skuteczny język protestu? Jak protestować, aby nas słuchano? Czy mocne słowa mają moc?
Podczas rozmowy zastanowimy się nad tym, dlaczego używanie wulgaryzmów w przestrzeni protestów może budzić sprzeciw. Czy przyczyną są same mocne słowa? Czy może dlatego, że coraz częściej wypowiadają je kobiety, którym dotychczas nie wypadało publicznie przeklinać?
O tym wszystkim podyskutujemy z trzema działaczkami społecznymi i silnymi protestowymi osobowościami: Katarzyną Czarnotą, Agata Fernec i Anną Kowalczyk-Derlęgą. Rozmowę poprowadzi Daria Sudoł.
Moderacja: Daria Sudoł
Zapisy:
https://bit.ly/JESTEŚMYZANIEPOKOJONE
Typ spotkania: debata połączona z dyskusją z publicznością
Na spotkanie zapraszamy: osoby zainteresowane tematem
Limit osób w sali: 20
Transmisja on-line na Facebooku
Katarzyna Czarnota – socjolożka, aktywistka, doktorantka na Wydziale Socjologii UAM, studentka Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP. Realizuje projekty dotyczące m.in. zjawiska tzw. kryzysu uchodźczego, mieszkalnictwa, gentryfikacji, neorasizmu i form przemocy wobec osób z doświadczeniem uchodźstwa i migracji. Jako przedstawicielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów współpracuje od 2012 roku ze społecznością imigrantów romskich pochodzenia rumuńskiego w Poznaniu.
Agata Ferenc – wrocławska aktywistka społeczna związana z wieloma organizacjami pozarządowymi i ruchami oddolnymi, feministka, prezeska fundacji PERYFERIA Ośrodek Solidarności Międzykulturowej. Organizatorka wielu akcji społecznych i protestów, między innymi „Wrocław wita uchodźców”. Silnie zaangażowana w działania na rzecz uchodźczyń i uchodźców. Od trzech lat aktywizm łączy z macierzyństwem.
Anna Kowalczyk-Derlęga – aktywistka społeczna, działaczka na rzecz kobiet, organizatorka wielu wydarzeń prorównościowych. Obecna w przestrzeni publicznej miasta, reaguje na wydarzenia społeczne i edukuje wrocławianki i wrocławian o prawach człowieka. Organizuje i prowadzi demonstracje, pikiety, marsze, akcje m.in. „LGBT+ to ludzie, nie ideologia”, „Solidarnie z Białymstokiem”, „Solidarne z Białorusią”, ”Świeckie państwo”, „Wolne Sądy, Wolni Ludzie”, „Idę na wybory”. Członkini KOD Wrocław. Od 2016 roku współprowadzi Strajk Kobiet Wrocław.
Daria Sudoł – krytyczka kultury, nauczycielka akademicka, dziennikarka, aktywistka, feministka. Edukatorka społeczna, animatorka kultury i koordynatorka projektów od lat związana z sektorem pozarządowym i działaniem na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych. Zaangażowana w szereg inicjatyw społeczno-kulturalnych i oddolnych ruchów o charakterze równościowym, czynnie działająca na rzecz osób wykluczonych, środowisk pro-kobiecych, poszanowania praw zwierząt oraz środowiska naturalnego. Prezeska Fundacji Punkt Widzenia. Kuratorka Dialogopolis.
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.