Przejdź do treści

Data

paź 20 2021
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Etykiety

warsztaty

JĘZYK A TOŻSAMOŚĆ. JAK DBAĆ O JĘZYK NATYWNY

Używanie większej liczby języków niż jeden lub dwa jest we współczesnym świecie raczej regułą niż wyjątkiem. Wiąże się to z wykorzystaniem różnych kodów językowych. Jak kształtują się te kody u dzieci i młodzieży? Jaki ma wpływ dwujęzyczne wychowanie na tożsamość? Podczas spotkania zostaną przedstawione doświadczenia Krakowa i Wrocławia.
 
Typ spotkania: spotkanie online
Na spotkanie zapraszamy: osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, przedstawicieli mniejszości i migrantów/ki, rodziców dzieci z doświadczeniem migracji
Zapisy: https://bit.ly/JĘZYKATOŻSAMOŚĆ
 
Aleksandra Zapolska – założycielka Fundacji ZUSTRICZ oraz członek zarządu Fundacji, koordynatorka projektów „Dzieci Majdanu”, „Album sprzed lat”, „Księga dobrych Praktyk”. Z wykształcenia matematyk, z zamiłowania fotografka oraz wielbicielka tanga.
 
Anna Ursulenko – pracuje w Zakładzie Ukrainistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tłumaczka,kuratorka cyklu „KinoUkraїna w kinie DCF”, moderatorka spotkań z ukraińskimi pisarzami w ramach festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich (2015) oraz programu Miesiąc Lwowski (ESK Wrocław – 2016), prowadzi także regularne spotkania z gośćmi cyklu „KinoUkraїna w kinie DCF”.
 
Aleksandra Kosior – absolwentka Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletnia asystentka międzykulturowa we Wrocławiu.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.