Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 22 2021
Expired!

Czas

17:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

JĘZYK, RÓWNOŚĆ, MIĘDZYKULTUROWOŚĆ – WARSZTAT

Jak język wpływa na rzeczywistość? Kiedy słowa łączą, a kiedy wykluczają? Jak mówić, żeby nie ranić?
Zapraszamy na warsztat edukatorki i edukatorów, nauczycielki i nauczycieli, pedagożki i pedagogów. Celem warsztatu jest refleksja nad znaczeniem języka w relacjach międzykulturowych.
 
Uczestnicy i uczestniczki poznają narzędzia pracy z dziećmi i młodzieżą rozwijające kompetencje międzykulturowe i wzmacniające proces integracji.
 
Prowadząca: dr Ewa Jupowiecka (Johanneum Novum, Stowarzyszenie Nomada)
 Zapisy: ewa.jupowiecka@nomada.info.pl
Typ spotkania: warsztat
Na spotkanie zapraszamy: osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą
Limit osób uczestniczących: 15
 
dr Ewa Jupowiecka – kulturoznawczyni, badaczka, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji praw człowieka, przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz nauczania dzieci z doświadczeniem migracji. Pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada jako edukatorka i tłumaczka międzykulturowa. Współautorka publikacji dotyczących problematyki związanej z wielokulturowością i procesem integracji.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.