Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 16 2021
Expired!

Czas

13:00 - 15:00

Etykiety

warsztaty

MATKA – POLKA – AKTYWISTKA SPOŁECZNA. JAK POŁĄCZYĆ ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE Z MACIERZYŃSTWEM?

Aktywizm i zaangażowane w działania społeczne to także domena matek, które chcą wyrażać swój głos w wielu różnorodnych obszarach. Jakie wyzwania napotykają zaangażowane matki, jakie mają potrzeby i z jakim odbiorem społecznym się spotykają? Podczas warsztatu zastanowimy się wspólnie, nad tym czy kobiety – Matki, chcące czynnie działać społecznie, mogą liczyć na wsparcie, a jeśli tak, to od kogo je otrzymują. Będziemy rozmawiać o tym, czy macierzyństwo i aktywizm społeczny to dwie wykluczające się sfery. Zastanowimy się nad tym, co musiałoby się zmienić, aby Matki – wcześniej mocno zaangażowane aktywistycznie – mogły ponownie realizować się w pełni w tym zakresie.
 
Prowadząca: Agata Ferenc (Fundacja PERYFERIA)
Zapisy: fundacja.peryferia@gmail.com
Typ spotkania: warsztat
Na spotkanie zapraszamy: matki/aktywistki i matki, które były aktywistkami społecznymi przed urodzeniem dzieci
Limit osób uczestniczących: 12
 
Agata Ferenc – wrocławska aktywistka społeczna związana z wieloma organizacjami pozarządowymi i ruchami oddolnymi, feministka, prezeska fundacji PERYFERIA Ośrodek Solidarności Międzykulturowej, mama trzyletniego Mirona.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.