Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 14 2021
Expired!

Czas

13:00 - 17:00

Etykiety

wydarzenia

“Nowacy” – akcja artystyczna Jany Shostak / Dialogopolis

Artystka Jana Shostak zaprasza na spacer z „nowakami”. To słowo, które dotychczas nie istniało w języku polskim, utworzone od przymiotnika „nowy/nowa”. Artystka proponuje wprowadzenie „nowaków” jako zamiennika słowa „uchodźca”, które postrzega jako stygmatyzujące.
Sama artystka tak opisuje swoje działanie: „Za pomocą mediów społecznościowych i masowego przekazu próbuję rozpowszechnić nieistniejący dotąd w oficjalnym obiegu rzeczownik pospolity nowak, który jest homonimem do najpopularniejszego nazwiska w Polsce. Za pomocą fali medialnej, w tym uczestnictwa w programie Słownik polsko-polski i licznych audycjach radiowych oraz wywiadów zamieszczanych w prasie i internecie, zaszczepiam to słowo do przestrzeni języka”.
 
Spacer jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób. Start przy Przejściu Dialogu o godzinie 13:00.
 
Prowadząca: Jana Shostak
Typ spotkania: spacer otwarty dla wszystkich, start spod Przejścia Dialogu
Filmowa dokumentacja akcji będzie dostępna w Przejściu Dialogu.
 
Jana Shostak – artystka urodzona w Białorusi, mieszka i pracuje w Warszawie. Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej praktyce skupia się na działaniach aktywizujących/hakujących społeczności poza obrębem świata sztuki.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.