Przejdź do treści
Logo Facebooka
Prezentacja książki „Najlepsza książka o Camino”, Maksym Bespałow (w języku ukraińskim) w Przejście Dialogu.

Data

lip 27 2023
Expired!

Czas

18:30 - 20:30

Etykiety

wydarzenia

Prezentacja książki „Najlepsza książka o Camino”, Maksym Bespałow (w języku ukraińskim)

Czy jesteś gotów, aby porzucić wszystkie obowiązki i wybrać się na kilkusetkilometrową pieszą wyprawę? Otoczyć się Hiszpanią, malowniczą przyrodą, małymi miasteczkami o tysiącletniej historii, towarzystwem przypadkowych ludzi z całego świata, winem, jedzeniem i wreszcie znaleźć czas, by uporządkować myśli?
 
„Najlepsza książka o Camino” to książka o poszukiwaniach w scenerii starodawnej chrześcijańskiej pielgrzymki, która w naszych czasach przekształciła się w najpopularniejszy pieszy szlak turystyczny na świecie. Ludzie podejmują go z różnych powodów: jedni, by uleczyć rany po stracie, inni, by znaleźć impuls i natchnienie do nowego życia, inni, by szukać Boga, a ktoś, by szukać siebie. To droga cudów, a każda osoba na niej jest czarodziejem.
 
Maksym Bespałow przeszedł Drogę św. Jakuba kilkanaście razy i w końcu poczuł natchnienie, by napisać książkę o Camino, o której marzył, odkąd po raz pierwszy usłyszał o tym szlaku.
  • Wydarzenie: Prezentacja książki „Najlepsza książka o Camino” (w języku ukraińskim)
  • Gdzie: Przejście Dialogu ul. Świdnicka 19 (przejście podziemne)
  • Kiedy: 27 lipca, czwartek 18:30
  • Bilety: darmowe wejście

 

📌Maksym Bespałow to ukraiński pisarz, podróżnik, dziennikarz, członek ukraińskiego PEN klubu. Maksym jest autorem sześciu książek wydanych przez wydawnictwa Tempora i Wichoła, m.in. powieści „Wschodni wał”, a także reportaży „Wszystko, co wiesz o Irlandii, to prawda, ale…” i „Ukraiński Szpicbergen. Niedźwiedzie, węgiel, komunizm”.

Wydarzenie zostało zakończone.