Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 11 2021
Expired!

Czas

10:00 - 17:00

Etykiety

wydarzenia

Reakcje słowne – akcja artystyczna kolektywu Julianna Płaczysko / Dialogopolis

Mury milczą? Nic bardziej mylnego. Kiedy rozglądamy się uważnie, mury krzyczą do nas i na nas, często obrażając niecenzuralnymi słowami, wyzwiskami i symbolami. Czasem wchodzą w konstruktywny dialog, częściej jednak brutalnie biją po oczach. Czy umiemy na to zareagować? Jak zatrzymać język nienawiści, kiedy wypełza w przestrzeń publiczną? „Reakcje słowne” to działanie-riposta, mające miejsce na murach wrocławskich kamienic, klatek schodowych, podwórek.
 
Artystki streetartowe pokażą różne projekty na zareagowanie słowem, obrazem na bazgroły, które otaczają nas tak długo, że stają się niewidzialne. Akcja streetartowa „Reakcje słowne” to działanie z wybranymi miejscami naznaczonymi mową nienawiści. Staną się punktem wyjścia do artystycznej riposty – stworzenia nowego, pozytywnego komunikatu. Efektem akcji będzie seria ripost w przestrzeni miejskiej, udokumentowanych „przed” i „po” interwencji artystycznej (w uzgodnieniu z zarządca/ właścicielem nieruchomości).
Filmowa dokumentacja akcji będzie dostępna w Przejściu Dialogu.
 
Julianna Płaczysko – kolektyw tworzony przez Julię Biczysko i Annę Płachecką, artystki pracujące ze społecznościami. W swoich działaniach wykorzystują techniki street artu łącząc je z twórczymi konsultacjami społecznymi.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.