Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 25 2021
Expired!

Czas

18:30 - 20:30

Etykiety

wydarzenia

TRZY KONTYNENTY – TRZY HISTORIE Z WROCŁAWIA: WENEZUELA, INDIE, GRUZJA

Kim są i czego chcieli lipcowi demonstranci na ulicach gruzińskiego Tbilisi? Jak wygląda sytuacja prawna mniejszości w Gruzji? Skąd hiperinflacja i z czego wynika masowa emigracja Wenezuelczyków do sąsiedniej Kolumbii i Brazylii? Czy kryzys wodny to największe wyzwanie stojące przed Indiami?
 
Omówimy z zaproszonymi gośćmi aktualne tematy dotyczące krajów ich pochodzenia – realia polityczne, społeczne, kwestie bezpieczeństwa. Podyskutujemy o jakości życia w krajach, z których pochodzą nasi goście i gościnie, o klęsce głodu, o tym jak sami rozumieją prawa kobiet i osób LGBT+ i czy prawa te są respektowane w ich krajach macierzystych. Nie pominiemy trudnych tematów jak wojna, uchodźctwo, ubóstwo.
 
Prowadząca: Olga Chrebor
Zapisy: https://bit.ly/TRZYKONTYNENTY
Typ spotkania: dyskusja
Na spotkanie zapraszamy: osoby zainteresowane tematem
Limit osób w sali: 20
Transmisja on-line na Facebooku
 
Celem spotkań z cyklu #GLOBALWRO jest przybliżenie wrocławianom/kom krajów, z których wywodzą się nowi mieszkańcy/ki naszego miasta – ich tradycji i religii, ale także wyzwań globalnych, które wpływają na sytuację społeczno-ekonomiczną w ich ojczyznach. To zaproszenie do wielokulturowego dialogu, rozmowy opierającej się na wielu różnorodnych kontekstach.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.