Przejdź do treści
Logo Facebooka
Baner na Książkowy klub w języku ukraińskim.

Data

maj 09 2024
Expired!

Czas

17:00 - 18:30

Etykiety

wydarzenia

09.05 | Ukraiński Klub Książki w Przejście Dialogu!

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w comiesięcznych spotkaniach Ukraińskiego Klubu Książki, na których będziemy poznawać i zgłębiać różnorodną literaturę.

Szczegóły spotkania

Kiedy? 9 maja, o godzinie 17:00

Gdzie? Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnickiej 19.

Wstęp wolny, bez zapisów!

Wybrana książka: “Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem” – Witold Szabłowski. W dużej mierze książka ta mówi jednak o tym, jak jedzenie może służyć propagandzie. Jak wszystko to, co jedli obywatele Związku Radzieckiego, niezależnie od pozycji, wpływało na politykę państwa.

O kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco!


O klubie

“Ukraiński Klub Ksiązki” został założony pod koniec 2021 roku przez trzy ukraińskie pisarki: Yaroslavę Lytvyn, Annę Deminę i Larysę Rudak. Później do grupy dołączyła kolejna pisarka, Jana-Maria Kushnerova. Od września 2023 r. spotkania odbywają się w Przejściu Dialogu.

Czytamy i dyskutujemy o współczesnej i klasycznej prozie ukraińskiej i zagranicznej. To, co czytamy, zależy od każdego z Was, ponieważ uczestnicy sami proponują książki do dyskusji.

Porozumiewamy się w języku ukraińskim, więc jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy mieszkają w polskojęzycznym środowisku, aby poprawić swój ukraiński.

Wydarzenie zostało zakończone.