Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

lis 03 2021
Expired!

Czas

11:00 - 13:00

Etykiety

warsztaty

WARSZTAT „I WEŹ SIĘ DOGADAJ”

Klasa szkolna to zbiór indywidualności, odmiennych charakterów i temperamentów, różnorodnych potrzeb i poglądów. Niezbędne stają się umiejętności pracy w zespole – doświadczenia, że różnorodność jest zasobem pozwalającym nie tylko na zmierzenie się z każdą trudnością, ale i wygenerowanie wielu ścieżek działania.
 
Praca w zespole to uważność i szacunek względem drugiej osoby, kreatywność i analityczność, empatia i asertywność w jednym. Te zasoby są szczególnie cenne w sytuacji konfliktowej, kiedy do głosu dochodzą emocje i chęć udowodnienia swojej racji. W takich okolicznościach nietrudno o eskalację konfliktu w stronę przemocy rówieśniczej. Warsztat „I weź się tu dogadaj” dostarcza praktycznej wiedzy i umiejętności zarządzania konfliktem w grupie rówieśniczej.
 
Prowadząca: Joanna Wajda (Fundacja Dom Pokoju)
Na spotkanie zapraszamy: uczennice i uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych
Liczba osób: klasa
Typ spotkania: warsztat
Zapisy: j.wajda@dompokoju.org
 
Joanna Wajda – mediatorka, trenerka edukacji pokoju, zarządzania konfliktem oraz mediacji rówieśniczej. Zawodowo związana z Fundacją Dom Pokoju, gdzie prowadzi projekty związane z innowacjami edukacyjnymi, w tym z zakresu mediacji rówieśniczej, edukacji prawnej dla dzieci i młodzieży oraz sprawiedliwości naprawczej. Zajmuje się także fecylitacją dialogu i transformowaniem konflitków społecznych.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa

Wydarzenie zostało zakończone.