Przejdź do treści
Logo Facebooka
Festiwal artystyczny "Punto Y Raya" w Przejściu Dialogu.

Data

cze 08 2024
Expired!

Czas

11:55 - 14:10

Etykiety

warsztaty

Warsztaty artystyczne dla dzieci “Bezpieczne miejsce” z Viktoriią Tofan

 

Od 13 czerwca we Wrocławiu odbędzie się artystyczny festiwal z hiszpańskimi korzeniami “Punto y Raya Junior”, Przejście Dialogu również dołączy się do akcji!

Na początku czerwca w Przejściu Dialogu odbędą się przedfestiwalowe warsztaty artystyczne dla dzieci – “Bezpieczne miejsce”. Prowadzić zajęcia będzie artystka audiowizualna – Viktoriia Tofan. 


Warsztaty artystyczne “Bezpieczne miejsce”

W czasach, gdy jesteśmy świadkami wojen i konfliktów, czy możemy jeszcze liczyć na miejsce, w którym będziemy czuć się bezpiecznie? Jeśli tak, to czy to miejsca fizyczne, z dokładną lokalizacją? Czy może bardziej abstrakcyjne? Czy może to osoba, z którą czujemy się komfortową? Odpowiedzi na te pytania będzie szukać wspólnie w trakcie warsztatów koncepcyjno-plastycznych.

Głównym celem warsztatów będzie znalezienie osobistego bezpiecznego miejsc i jego wizualizacja za pomocą papieru, tektury i farb. Warsztat będzie podzielony na dwie części: projektową i twórczą. W pierwszej części za pomocą wyobraźni i odpowiedzi na proste pytania uczestnicy zaprojektują własne bezpieczne miejsca, nadając mu swój kształt, kolor, teksturę. W trakcie tworzenia nie będzie żadnych ograniczeń. Można wymyślić fizyczne miejsce, a można i przestrzeń niewidzialna, abstrakcyjna. Jak tylko projekt zostanie wymyślony i omówiony, przejdziemy do jego realizacji i zobaczymy czy nasze “bezpieczne miejsca” przynależą do określonych struktur, lokalizacji, czy może są abstrakcyjną układanką.


Szczegóły warsztatów 

Kiedy? 8 czerwca (sobota), w godz. 12-14
Gdzie? Przejście Dialogu, Świdnicka 19
Język warsztatów: ukraiński
Wiek dzieci: 9-13 lat

Wstęp bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przez e-mail: zapisy@pyr-lab.com


Informacja o festiwalu “Punto y Raya Junior”

Więcej informacji o warsztatach/spotkaniach/zajęciach międzynarodowego festiwalu sztuki można znaleźć na stronie – Punto y Raya Junior 2024 

 

Wydarzenie zostało zakończone.