Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

gru 10 2021
Expired!

Czas

10:00 - 17:00

Etykiety

wydarzenia

Wrocławska odsłona kampanii “Bądź dla innych” Grupy Granica

W dniu 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, w tym szczególnym dniu chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się we wrocławską odsłonę kampanii Grupy Granica “Bądź dla innych”.
 
W chwili obecnej naszą uwagę i emocje pochłania sytuacja i los osób na polsko -białoruskiej granicy. Dlatego w tym dniu chcemy w sposób szczególny zwrócić uwagę mieszkańców/mieszkanek na prawa migrantów/ migrantek i uchodźców/ uchodźczyń. Jednocześnie chcemy dać wyraz naszej solidarności i społecznego wsparcia, dlatego bardzo liczymy na Waszą aktywność i dołączenie do inicjatywy. W kampanii odwołujemy się do uniwersalnych wartości jak godność, szacunek, solidarność z dala od podziałów politycznych.
 
Poniżej przesyłamy informacje, jak można dołączyć do akcji, planowane inicjatywy w dniu 10 grudnia oraz materiały do wykorzystania. Więcej o działaniach Grupy Granica: www.grupagranica.pl
Czekamy na Was, tylko dzięki wspólnej akcji nasz głos może zostać usłyszany.
 
PROPOZYCJE WŁĄCZENIA SIĘ DO INICJATYWY :
· zmianie coveru (tła) profilowego 10 grudnia (projekty do wyboru w załącznikach)
· udostępnienie postów informujących o działaniach planowanych na ten szczególny dzień na social mediach lub/i www. Przesyłamy przykładowe propozycje tekstu oraz grafik.
· zachęcamy do własnej edycji komunikatów, z oznaczeniem ich: #badzdlainnych,
· udział w akcji społecznej „ Bądź …. dla Innych” w Przejściu Dialogu (info poniżej)
· przesłanie informacji o podejmowanych przez Was działaniach, które mogą wpisywać się w inicjatywę i być przekazywane mieszkańcom celem umieszczenia ich w okolicznościowych informacjach prasowych np. na portalu wroclaw.pl oraz w mediach społecznościowych. W tym celu prosimy o wypełnienie do 8 grudnia formularza: https://forms.gle/H7R8ERqTnwoT3o4p7
 
DZIAŁANIA PRZEWIDZIANE W DNIU 10 GRUDNIA:
– wyświetlanie grafiki na Stadionie Miejskim
(“Bądź człowiekiem dla innych” od 18.00 do 22.00,)
– pokaz grafik w MPK (na ekranach w autobusach i tramwajach od 10.12.2021 )
– akcja społeczna w Przejściu Dialogu (Przejście Świdnickie) od 10.00 do 17.00, podczas której każdy mieszkaniec i mieszkanka będzie mogła uzupełnić zdanie: “Bądź …dla innych” na specjalnie przygotowanym plakacie. Dodatkowo, będzie można też nagrać swoją wypowiedź. Zdjęcia za zgodą uczestników będą publikowane w mediach społecznościowych wrocławskich instytucji,
spotkanie sieciujące miejskich instytucji oraz organizacji pozarządowych w Przejściu Dialogu od 12:00 do 14:00 (zapisy: przejsciedialogu@wcrs.wroclaw.pl).
Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz zaproszenia do współpracy przy powstałych i planowanych wydarzeniach.
 
GRAFIKI I POSTY
Materiały do wykorzystania: https://we.tl/t-q9sSkEIA2l
 
 
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Zespół Dialogu międzykulturowego/Przejście Dialogu

Wydarzenie zostało zakończone.