Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

lip 12 2023
Expired!

Czas

17:00

Etykiety

wydarzenia

Zadbaj o swój legalny pobyt – szkolenie dla obywateli Białorusi.

Lipiec to już ostatni miesiąc dla cudzoziemców, którzy korzystali z tzw. przedłużeń covidowych. Teraz najwyższy czas rozpocząć procedury ubiegania się o dalszy legalny pobyt w Polsce.

Nie wiesz, jak do tego się zabrać? Przyjdź na nieodpłatne specjalistyczne szkolenie WroMigranta!

Stan zagrożenia epidemicznego został odwołany z dniem 1 lipca 2023 r. To oznacza, że przedłużenie terminów ważności dokumentów pobytowych na podstawie tzw. specjalnych rozwiązań dla cudzoziemców dobiegło końca. Osoby spoza UE mają czas do 31 lipca 2023 r. na uregulowanie sytuacji pobytowej. Najczęściej to oznacza, że trzeba wypełnić właściwy wniosek oraz złożyć teczkę wymaganych dokumentów do urzędu wojewódzkiego.

WroMigrant zaprasza na tydzień orientacyjny w tym zakresie. Opowiemy o możliwościach i wymaganiach dotyczących uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy i pracę w Polsce.

Środa, 12.07 – szkolenie dla obywateli Białorusi (трэнінг для грамадзян Беларусі)
Piątek, 14.07 – dla mieszkańców anglojęzycznych (workshop for English-speaking inhabitants)
Poniedziałek, 17.07  – dla obywateli Ukrainy (тренінг для громадян України)*

Start o 17:00 w Przejściu Dialogu przy ul. Świdnickiej 19 (przejście podziemne). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniu zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego:

*Wyżej wymienione zmiany nie dotyczą obywateli Ukrainy, legalny pobyt których jest przedłużony w Polsce do 4 marca 2024 r. w związku z wojną. Mimo wszystko warto zadbać o swoje dokumenty pobytowe już teraz.

  • Język: białoruski, rosyjski

Wydarzenie zostało zakończone.