Przejdź do treści
Logo Facebooka

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: “Dążenie do nieśmiertelności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?”

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: "Dążenie do nieśmiertelności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?"

 

Zapraszamy na poruszającą debatę w ramach inicjatywy “Filozoficzna Szkoła Przetrwania”, w której podejmiemy pytanie z tytułu nieśmiertelnej piosenki zespołu „Queen” Who wants to live forever? (Kto chce żyć zawsze?). Czy dążenie do powstrzymania lub spowolnienia procesu starzenia się jest kontrowersyjne pod względem etycznym? Czy śmierć jest nieodłącznym elementem człowieczeństwa?

W gronie wszystkich zainteresowanych tymi problemami podejmiemy najbardziej fundamentalne kwestie dotyczące zagadnienia nieśmiertelności.


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Szczegóły

26.07 (piątek) 18:00-20:00

Wykład będzie odbywać się w miejskiej przestrzeni, w centrum Wrocławia, Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnicka 19 (przejście podziemne).

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. O projekcie

„Filozoficzna Szkoła Przetrwania” to cykl otwartych dyskusji, debat, wykładów, który powstał przy współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z Kołem Naukowym Filozofii Stosowanej działającym na Uniwersytecie Wrocławskim. Inicjatywa adresowana do wszystkich, którzy poszukują filozoficznej wrażliwości w poznawaniu samych siebie i otaczającego świata, chcą także dzielić się swoim doświadczeniem.