Przejdź do treści
Logo Facebooka

“Jak brzmi Kamerun?” Spotkanie z polsko-afrykańskim zespołem Blueverest

Plakat przedstawia tytuł: Jak brzmi Kamerun; niżej opis wydarzenia. Po prawej stronie mikrofon.

Zapraszamy na spotkanie z kameruńskim zespołem Blueverest w Przejściu Dialogu!

__

Jak żyje się w Kamerunie? Jak wygląda struktura etniczna? Czym zajmują się Kameruńczycy na co dzień? Jakie znaczenie ma muzyka? Jak wygląda edukacja, życie kulturalne czy praca?

O życiu codziennym, tworzeniu muzyki, byciu częścią wieloetnicznej i międzykontynentalnej grupy przyjaciół porozmawiamy z członkami zespołu podczas spotkania 25 października.

Spotkanie będzie uprzyjemnione afrykańskimi brzmieniami, prezentacją tradycyjnych instrumentów oraz śpiewem.

___

  • 25 października (środa), godz. 18:00

  • Przejście Dialogu (ul. Świdnicka 19, Wrocław)

  • wstęp wolny

  • język francuski + tłumaczenie na polski 

___

Blueverest – Powstały w 2017 roku polsko-kameruński zespół muzyczny. Początkowo jako duet tworzony przez Michel Bekombo (Kamerun) oraz Martę Wilgosz (Polska) komponuje oraz wydaje osiem piosenek o nadziei, miłości, relacji z bogiem i naturą, łączących zarówno kulturę europejską jak i afrykańską. Michel Bekombo jako wolontariusz prowadził zajęcia chóralne z dziećmi z domu dziecka w Dibombare (Kamerun), Marta Wilgosz, również jako wolontariuszka, organizowała i prowadziła zajęcia dla dzieci z ulicy w Blantyre (Malawi). Następnie jako zespół, razem z Brice Ngouand (basista) i Romeo Minkoulou (klawiszowiec) byli wolontariuszami na misji w Ayos (Kamerun), gdzie prowadzili w szkole podstawowej zajęcia z muzyki, matematyki, elektryczności a wieczorem warsztaty wokalne dla całej społeczności. Dodatkowo Marta Wilgosz prowadziła warsztaty z komunikacji dla nauczycieli. Aktualnie Michel Bekombo nadal prowadzi zajęcia chóralne dla członków kościoła, do którego uczęszcza. Muzycy na co dzień grają w różnych klubach muzycznych w Douali (Kamerun) zapewniając byt swoim rodzinom, Michel dodatkowo udziela lekcji gry na perkusji i śpiewu. Zespół Blueverest jest świadectwem ciężkiej pracy, szacunku do różnych kultur, płci, statusów społecznych oraz tolerancji.