Przejdź do treści
Logo Facebooka

“Krąg młodych dorosłych”. Porozmawiamy o bliskich relacjach

Krąg młodych dorosłych w Przejście Dialogu, na grafice tylko tytuł.

 

Przejście Dialogu wraz z Varsztatovnia  zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu – Krąg Młodych Dorosłych we Wrocławiu.  Jest to bezpieczna i empatyczna przestrzeń do dzielenia się swoimi emocjami, przeżyciami, trudnościami czy życiowymi wyzwaniami. Będziesz miał/a możliwość porozmawiać, o tym co przeżywamy, jakie odczuwamy emocje, z jakimi problemami się zmagamy, jak przeżywamy swoje życie. 


Kiedy? 23 lutego, 16:30-20:00 

Gdzie? Przejście Dialogu, Świdnicka 19 (przejście podziemne)

Dla kogo? osoby w wieku 20-26 lat, niezależnie od płci

Obowiązują zapisy: link do zapisów

Temat spotkania: bliskie relacje – partnerstwie, przyjaźni, rodzinie. Porozmawiamy o tym, jak trudno lub łatwo jest je budować i wzmacniać, oraz jak najbliższe osoby potrafią wprowadzić radość i smutek do naszego życia. Zastanowimy się nad własną definicją ‘bliskich relacji’ i podzielimy się tym, co dla nas oznaczają. Te tematy staną się punktem wyjścia do dzielenia się naszymi doświadczeniami.


Od organizatorów:

Krąg Młodych Dorosłych skupia się przede wszystkim na kwestiach bliskich nam – osobom które wchodzą w dorosłe życie: na wyzwaniach przed jakimi stoimy, nowych rolach jakie pełnimy, relacjach z innymi. Krąg nie zastępuje terapii, ale może mieć terapeutyczne działanie, polegające na byciu wysłuchanym przez grupę. Jeśli na kręgu nie będziesz chciał / chciała nic mówić i przyjdziesz tylko posłuchać – to też jest ok!

Jak wygląda spotkanie w kręgu? Spotykamy się w kilkanaście osób. Na początku wspólnie z moderatorem kręgu ustalamy zasady, na których nasz krąg będzie się opierał. Razem tworzymy rozumiejącą i bezpieczną atmosferę. Następnie przedstawiamy się i dzielimy swoimi oczekiwaniami oraz motywacjami, z jakimi przychodzimy. Gdy już trochę lepiej się poznamy, przechodzimy do dalszej praktyki kręgu, w której każda osoba otrzymuje przestrzeń do swobodnej, nieprzerwanej wypowiedzi przy wsparciu moderatora. Celem jest poznanie innych perspektyw i dzielenie się swoim doświadczeniem.