Przejdź do treści
Logo Facebooka

Podsumujmy 2023 rok! Przejście Dialogu

Zespół Przejście Dialogu
 
Rozpocznijmy od statystyk📊
 
W 2023 roku Przejście Dialogu odwiedziło aż ponad 11 500 osób. Szkoda, że nie możemy uciskać każdego/każdej z Was!
Odbyły się 483 wydarzenia, w tym 441 wydarzeń partnerskich i 42 autorskich, co jest naszym dotychczasowym rekordem. Ponad 7204 osób uczestniczyło w wydarzeniach organizowanych przez nas lub we współpracy z partnerami.
Ponad 3000 osób uczestniczyło w konsultacjach WroMigrant we współpracy z OIRP Wrocław – Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu (od początku 2023 do dziś)
 
✅ W lecie spędziliśmy świetnie wakacje: spacery po Wrocławiu z Krystyna Podolian, tworzyliśmy własne komiksy podczas cyklu „Zrób sobie komiks … o mieście”, podróżowaliśmy dookoła świata podczas warsztatów artystycznych z Fundacja Freya… ale też wychodziliśmy poza Przejście i gościliśmy na piknikach sąsiedzkich.
 
✅ Jesienne wydarzenia oscylowały wokół języka (choć nie tylko). Jako slogan przewodni sezonu wybraliśmy “Pokaż mi język”. Choć zwykle kojarzony z niekulturalnym gestem, my używaliśmy go świadomie i na przekór – by wskazać na siłę języka i naszego głosu. W programie znalazły się m.in. znany i lubiany English Speaking Club „Let’s talk about..2.0”, warsztaty z j. hebrajskiego, Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej z Fundacja “Za Wolność Waszą i Naszą”, ciekawa rozmowa o języku inkluzywnym z Mateusz Adamczyk. Usłyszeliśmy też jak brzmi Kamerun podczas spotkania z polsko-afrykańskim zespołem Blueverest. A na zajęcia wokalno-terapeutyczne z Akvaleria vocal Wrocław szybko zebrała się grupa uczestniczek.
 
✅ Wiemy, jak ważnym aspektem integracyjnym jest nauka języka. Dlatego też w drugim półroczu zorganizowaliśmy 5 rożnych cykli nauki języka polskiego dla różnorodnych grup odbiorczych, w których wzięło udział około 150 osób. W naszym miejscu gościliśmy wiele organizacji krajowych, zagranicznych i osób działających społecznie lub/i międzykulturowo: ( m.in. Fundacja Batorego, Fundacja Homo Faber, Fundacja NON LICET, Kolegium Europejskie).
 
✅ We współpracy z Uniwersytet Wrocławski rozpoczęliśmy też nowy projekt Laboratorium Społeczne, który ma na celu zapewnienie studentom/tkom okazji do współpracy z praktykami zajmującymi się dialogiem międzykulturowym. O projekcie dowiesz się więcej: https://wielokultury.wroclaw.pl/…/laboratorium-spoleczne/
 
✅ Pod koniec roku zorganizowaliśmy „Zimowe cuda w Przejściu Dialogu”, czyli cykl warsztatów świątecznych dla rodzin z dziećmi.
 
🫶 Tego wszystkiego nie moglibyśmy zorganizować bez Was – mieszkańców i mieszkanek międzykulturowego Wrocławia. Dziękujemy wszystkim uczestni(cz)kom wydarzeń, ale też każdemu kto zawitał do Przejścia w tym roku. Czujemy dużą energią i siłę by kolejny rok był jeszcze lepszy!
——————————————
📲💌Jeśli chcesz dać nam feedback lub powiedzieć dobre słowa, możesz to zrobić tu: Google opinii lub na Facebooku – będzie nam niezmiernie miło!
 
Widzimy się w 2024👏
Zawsze Wasz zespół Przejścia Dialogu!