Przejdź do treści
Logo Facebooka

19.07 | Ukraiński Klub Książki w Przejście Dialogu!

Ukraiński Klub Książki w Przejściu Dialogu!

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w comiesięcznych spotkaniach Ukraińskiego Klubu Książki, na których będziemy poznawać i zgłębiać różnorodną literaturę.


Szczegóły spotkania

Kiedy? 19 lipca, godz. 17:00
Gdzie? Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnickiej 19
Wstęp wolny, bez zapisów!

Wybrana książka: Wichrowe wzgórza – Emily Jane Brontë – porywająca powieść, która zachwyca głębią emocji i niepowtarzalnym klimatem surowych wrzosowisk. Ta klasyczna historia przeniesie Cię w świat intensywnych uczuć i niezapomnianych bohaterów, zapewniając niezapomniane literackie doświadczenie.

O kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco!


O klubie

“Ukraiński Klub Ksiązki” został założony pod koniec 2021 roku przez trzy ukraińskie pisarki: Yaroslavę Lytvyn, Annę Deminę i Larysę Rudak. Później do grupy dołączyła kolejna pisarka, Jana-Maria Kushnerova. Od września 2023 r. spotkania odbywają się w Przejściu Dialogu.

Czytamy i dyskutujemy o współczesnej i klasycznej prozie ukraińskiej i zagranicznej. To, co czytamy, zależy od każdego z Was, ponieważ uczestnicy sami proponują książki do dyskusji.

Porozumiewamy się w języku ukraińskim, więc jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy mieszkają w polskojęzycznym środowisku, aby poprawić swój ukraiński.