Przejdź do treści
Logo Facebooka

Wizyta UNICEF w Przejściu Dialogu

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać dziesięć osób. Dziewięć z nich siedzi na miejscach publiczności. To osiem kobiet i dwóch mężczyzn. Jeden mężczyzna stoi. Cała grupa przysłuchuje się prezentacji osoby poza kadrem.

W ubiegły piątek w Przejściu Dialogu spotkaliśmy się z przedstawicielami UNICEF, co było okazją do omówienia działań, które do tej pory zostały zrealizowane we Wrocławiu, w tym w naszej przestrzeni. Była to też szansa, by opowiedzieć gościom o historii Przejścia.

Dzięki współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci realizujemy wydarzenia kierowane do najmłodszych, młodzieży i osób dorosłych. Co poniedziałek na naszej stronie pojawia się harmonogram działań na bieżący tydzień oraz informacje o zapisach. Do tej pory w zajęciach wzięło udział prawie półtora tysiąca osób.

Przedstawiciele różnych organizacji, a wśród nich nasi Partnerzy, opowiedzieli o swoich projektach w kilku kontekstach:

  • rozwijania pasji i zainteresowań u dzieci i młodzieży,
  • zapobiegania konfliktom i wzmacniania środowiska szkolnego i lokalnego,
  • wzmacniania kompetencji międzykulturowych pracowników w środowisku szkolnym i w instytucjach publicznych.

 

O projektach, wyzwaniach i planach opowiedzieli przedstawiciele i przedstawicielki Teatru Nowy Świat, Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego, Fundacji Ekorozwoju, Fundacji Freya, WrocLove Sport, Fundacji Dom Pokoju, WrocLifePL, Fundacji Kalejdoskop Kultur czy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Kolorowe zdjęcie. W sali widać osiem osób, które siedzą na krzesłach. Zwróceni są do mężczyzny, który pokazuje coś na ekranie. Mężczyzna prowadzi prezentuje film, na którym widać jadące na rowerze osoby.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. W sali widać kilkanaście osób. Kobiety i mężczyźni siedzą na krzesłach. Przysłuchują się temu, co mówi kobieta. Paulina Maciak z zespołu WroMigrant opowiada o pracy swojego zespołu, wyzwaniach i planach na wszystko.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Kobieta prowadzi prezentacje i opowiada o działaniach, celach i wyzwaniach swojej organizacji. Na zdjęciu widać kobietę, która przysłuchuje się temu, co opowiada prowadząca.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. W sali widać osiem osób. Wszystkie są uśmiechnięte. Jedna kobieta bije brawo. Dwie kobiety siedzą na miejscu publiczności. Trzy osoby. Jeden mężczyzna i dwie kobiety siedzą na krzesłach zwróceni w stronę publiczności. Trzy kobiety stoją i uśmiechają się. Jedna z nich trzyma ręce na ramionach siedzącej kobiety, która opowiadała o działaniach swojej organizacji.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Widzimy część osób siedzących na miejscach publiczności. Kobieta na pierwszym planie się uśmiecha przysłuchując się czyjejś wypowiedzi. Na drugim planie widać trzech mężczyzn i dwie kobiety.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Kobieta na pierwszym planie przemawia do osób siedzących na miejscach dla publiczności. Osoby te słuchają w skupieniu.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać pięć osób siedzących na miejscach dla publiczności. Osoby te uśmiechają się i słuchają czyjejś wypowiedzi. To cztery kobiety i jeden mężczyzna.  

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać trzy kobiety. Kobiety na pierwszym i drugim planie się uśmiechają. W tle widać trzecią kobietę, która odwrócona jest plecami do fotografa.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać dwie kobiety zwrócone do fotografa. Obie się uśmiechają.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać cztery osoby. Na pierwszym  planie kobieta i mężczyzna stoją obok siebie rozmawiając z mężczyzną, który stoi naprzeciw nich. W tle widać uśmiechniętą kobietę.

Kolorowe zdjęcie. Trwa spotkanie w ramach odwiedzin przedstawicieli UNICEF. Na zdjęciu widać osiem osób, które stoją w przestrzeni Przejścia Dialogu. To dwóch mężczyzn i sześć kobiet. Wszyscy patrzą w stronę, którą ręką wskazuje jeden z mężczyzn. Ten wskazuje na szczegóły przestrzeni. Większość osób zwrócona jest tyłem do fotografa.