Przejdź do treści
Logo Facebooka

„Wspólnie o międzykulturowości” – o wymianie wiedzy i informacji – 11.10.

Grafika przedstawiająca zaproszenie nadrugie spotkanie Wspólnie o Międzykulturowości

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugim spotkaniu sieciującym instytucje, organizacje i osoby działające w obszarze dialogu międzykulturowego w ramach cyklu „Wspólnie o międzykulturowości”. Tematem spotkania będzie – Wymiana wiedzy i  informacji.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się 11 października (środa) o 10:00-11:30. Spotkanie odbędzie się online na platfomie Zoom.

Co wydarzy się na spotkaniu?

Na najbliższym spotkaniu pochylimy się bliżej nad zagadnieniami, które powtarzały się podczas pracy stolikowej w obszarze Współpraca (14 września b.r.). Do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli/lki wrocławskich organizacji, instytucji, które podzielą się inspirującymi praktykami, doświadczeniami i wykorzystywanymi narzędziami w zakresie współpracy i komunikacji. Kluczowe obszary to:

    • miejskie platformy informacji i komunikacji
    • wymiana informacji w środowisku organizacji społecznych
    • komunikacja w środowiskach lokalnych i na osiedlach
    • dobre praktyki i doświadczenia w zakresie komunikacji w grupach wielokulturowych, społecznościach migranckich
    • współpraca i wymiana doświadczeń w zakresie promowania oferty jednostek kultury kierowanej do grup wielokulturowych, społeczności migranckich

W czasie spotkanie będzie przestrzeń do podzielenia się własnymi doświadczeniami i do dyskusji nad proponowanymi rozwiązaniami.

Dla kogo?

Spotkanie adresowane jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zajmujących się dialogiem międzykulturowym, działaniami integracyjnymi, edukacyjnymi oraz wsparciem migrantów/ek i działaniami dla społeczeństwa przyjmującego. Zapraszamy także te organizacje, liderów i liderki, które identyfikują się z tą tematyką i chciałyby włączyć się do działania.

Zgłoszenie

Spotkanie jest otwarte, obowiązuje zgłoszenie przez formularz (poniżej) do 10 października. Uprzejmie prosimy o podzielenie się tą informacją z organizacjami i osobami zainteresowanymi tematem – można to zrobić udostępniając post na Facebooku lub przesyłając link do formularza.

Część I - Zgłoszenie uczestnictwa

Numer telefonu posłuży nam do kontaktu w przypadku, jeśli wystąpią ważne zmiany dotyczących spotkania.

Część II - Obowiązek informacyjny

Klauzula informacyjna projektu


Daty spotkań w 2023 – Save-the-date

Kolejne spotkania odbędą się 15 listopada i 13 grudnia. Zapiszcie daty w kalendarzu!


Organizatorem spotkania jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) oraz Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych (DFOP).