Przejdź do treści
Logo Facebooka

“Wiosenne porządki” z kolektywem Od Podszewki. Wymiana ubrań i warsztaty świadomej konsumpcji w Przejściu Dialogu

Plakat wydarzenia Wiosenne porządki w Przejście Dialogu

 

Wraz z początkiem kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych, 4-6 kwietnia, na wiosenne porządki w szafie wraz z kolektywem Od Podszewki w Przejściu Dialogu! 

Czeka na Was wymiana ubrań oraz warsztaty, które pomogą nam być uważniejszym i bardziej świadomym konsumentem i konsumentką.


Wiosenne porządki w Przejściu Dialogu. Clothing swap

4-5  kwietnia 2024 (czwartek, piątek),  godz. 9:00-17:00 | 6 kwietnia 2024 (sobota), godz. 10:00-16:00

Pierwszą częścią wydarzenia „Wiosenne porządki” będzie wymiana ubrań. To świetna okazja by dać swoim nienoszonym ubraniom drugie życie i zabrać ze sobą coś co wpadnie Ci w oko!

Jak to działa? Przynieś jedną lub kilka sztuk ubrań lub dodatków z którymi chcesz się pożegnać do Przejścia Dialogu. Powieś na wieszaku lub wyeksponuj na stoliku obok. Przejrzyj rzeczy przyniesione przez innych, może wrócisz z nowymi. Pamiętaj, żeby rzeczy były czyste i w dobrym stanie!


Wiosenne porządki w Przejściu Dialogu. Warsztat “Wiem co noszę, czyli dowiedz się co nosisz i kupujesz”

6 kwietnia 2024 (sobota), godz. 13:00

Warsztaty będą nie tylko edukować o świadom ej konsumpcji i projekcie, który porusza tę tematykę, ale będzie stanowiło też pole do dyskusji i wymiany spostrzeżeń. Podczas tego wydarzenia Organizatorki wytłumaczą m.in. cel projektu, szkodliwość trendów i jak nauczyć się świadomie kupować.
Warsztaty są bezpłatne, ale na warsztaty obowiązują zapisy – zapisz się!

Cykl wydarzeń będzie odbywać się w miejskiej przestrzeni w Przejściu Dialogu, ul. Świdnicka 19 (w przejściu podziemnym). 


Wiosenne porządki w Przejściu Dialogu. O projekcie

Grupa trzech licealistek działających na rzecz zwiększenia świadomości tego, co każdy z nas nosi, kupuje, oraz z czego i jak jest wykonane, poprzez działanie w mediach i pokazywanie światu ubrań od podszewki.

Projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Więcej o projekcie, kliknij by przeczytaj!