Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

Pytacie, jak zapowiada się ten tydzień? Proszę bardzo! Konsultacje dla migrantów i migrantek, English Speaking Club, studencka rozmowa “Ile równości w równości” oraz inne ciekawe wydarzenia. Sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie. 

Wpadajcie, jak co tydzień, na konsultacje prowadzone przez zespoły WroMigrant  oraz Instytut Praw Migrantów, które odbywają się w Przejściu w każdy poniedziałek, wtorek i piątek. Pamiętajcie, że w poniedziałki jesteśmy dla Was dłużej, bo aż do 18.00. Konsultacje skierowane są do nowych osób zamieszkujących Wrocław i dotyczą m.in. kwestii legalizacji pobytu i pracy, edukacji, spraw urzędowych i życia we Wrocławiu.

👇 Więcej o konsultacjach na https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/

W środę 19 stycznia czekamy na Was w Przejściu o godzinie 17:00 wraz ze stowarzyszeniem Studenckim WIGGOR. Rozmawiać będziemy bardzo szeroko, ale konkretnie: o równości w mediach, ofertach pracy i innych sferach życia. Spotkanie jest otwarte, ale obowiązują zapisy: https://forms.gle/CgiFrnesXvRTTeAe7

👇 Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/1SpRFdjBb 

W czwartek 20 stycznia o 18.30 kolejne spotkanie ABC: Argy-Bargy Club Fundacji Ukraina, czyli ćwiczymy praktycznie swój angielski w bardzo swobodnej atmosferze. Rozmawiamy na każdy prawie temat i do tego poznajemy fajnych ludzi. Same plusy! Więcej na: ABC: Argy-Bargy Club

W piątek 21 stycznia o 17.00 drugie spotkanie integracyjne studentów i studentek  pochodzących z Białorusi organizowane przez Białoruski Związek Studencki we Wrocławiu. Link do zapisów podamy wkrótce.

Nie zapomnijcie wziąć też ze sobą mapy osiedli (Klecina, Księże, Ołbin, Nadodrze, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie) z nieoczywistymi miejscami oraz znane Wam osiedlowe pocztówki.

W przestrzeni Przejścia dalej można będzie zobaczyć także wystawę ,,Wymarzone domy”, czyli rysunki dzieci pochodzących z Białorusi, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich własnych domów na rzecz przeprowadzki do Polski.

Do zobaczenie w Przejściu!