Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

🌀 Tydzień w Przejściu zapowiada się aktywnie! Dlatego mamy nadzieję, że zdążyliście odpocząć. Jak zwykle czekają na Was konsultacje dla migrantów i migrantek, spotkanie z wiceprezydentem Wrocławia J. Mazurem oraz szkolenie z ochrony międzynarodowej.
Więcej informacji poniżej!
 
🔵 Jak co tydzień możecie przyjść do nas i skorzystać z konsultacji, które prowadzone są przez zespoły WroMigrant oraz Instytut Praw Migrantów. Odbywają się w Przejściu w każdy poniedziałek, wtorek i piątek. Pamiętajcie, że w poniedziałki już od jakiegoś czasu jesteśmy dla Was dłużej, bo aż do 18.00. Konsultacje skierowane są do nowych osób zamieszkujących Wrocław i dotyczą m.in. kwestii legalizacji pobytu, pracy, edukacji, spraw urzędowych i życia we Wrocławiu.
🔵 We wtorek 8 lutego będziemy gościć pierwszą debatę z cyklu Wyjaśniamy Wrocław organizowane przez Fundację Młodzi dla Wrocławia. Będzie to nowy format rozmów o mieście, a pierwsza rozmowa będzie z udziałem wiceprezydenta Wrocławia, Jakuba Mazura. Tematem będzie strategia rozwoju miasta.
👇 Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu na żywo, wypełnij formularz podlinkowany na stronie wydarzenia: https://bit.ly/35vredc
 
🔵 W czwartek 10 lutego w Przejściu wydarzenie w ramach cyklu “Sytuacje graniczne” odbędzie się szkolenie z ochrony międzynarodowej organizowane przez WroMigrant. Szkolenie może wprowadzić Wam lub wyklarować istniejące nieścisłości związane z ochroną międzynarodową. Spotkanie poprowadzi nasza prawniczka Magdalena Nazimek-Rakoczy. Serdecznie zapraszamy do udziału!
✍ Zapisy: wromigrant@wcrs.wroclaw.pl 
 
🔵 A my szykując dla Was kolejne ciekawy wydarzenia przypominamy, że można zapisać się na cykl artystycznych warsztatów o tożsamości osobistej. Jeżeli jesteście ciekawi to więcej informacji znajdziecie tutaj: https://fb.me/e/14oUOVgFV 
 
🔵 Będąc w Przejściu nie zapomnijcie wziąć też ze sobą znane Wam już pocztówki osiedlowe oraz mapy osiedli (Klecina, Księże, Ołbin, Nadodrze, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie) z ich nieoczywistymi miejscami.
 
👋 Do zobaczenie w Przejściu!