Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

Po weekendzie i krótkim odpoczynku tydzień w Przejściu zapowiada się aktywnie! Konsultacje dla migrantów i migrantek, English Speaking Club, kurs języka białoruskiego, warsztaty dla migrantek oraz inne ciekawe rzeczy. Zobacz co się dzieje i wybierzcie coś dla siebie. 

Jak co tydzień  wpadajcie na konsultacje prowadzone przez zespoły WroMigrant  oraz Instytut Praw Migrantów, które odbywają się w Przejściu w każdy poniedziałek, wtorek i piątek. Pamiętajcie, że w poniedziałki jesteśmy dla Was dłużej, bo aż do 18.00. Konsultacje skierowane są do nowych osób zamieszkujących Wrocław i dotyczą m.in. kwestii legalizacji pobytu i pracy, edukacji, spraw urzędowych i życia we Wrocławiu.

Więcej o konsultacjach na https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/

We wtorek 25.01. będziemy gościć nową inicjatywę @po.sasiedzku.zzt, która w ten dzień poprowadzi wywiad z Katarczykiem. Wywiad będzie dotyczył jego codzienności. Więcej informacji na temat wywiadu oraz sam wywiad można będzie zobaczyć wkrótce. 

Więcej o inicyatywie Po sąsiedzku: https://www.facebook.com/po.sasiedzku.zzt 

W środę 26 stycznia gościmy w Przejściu @kalejdoskop.kultur, która poprowadzi pierwsze z dwóch spotkań z cyklu Gdy kobieta-migrantka poszukuje pracy – spotkania ze specjalistami od zatrudnienia. Zajęcia skierowane dla migrantek i przygotowane w ramach inkubatora inicjatyw migranckich i mniejszościowych.

Więcej na:  https://fb.me/e/1vHH2Wnje 

Zapisy: larysa.rudak@gmail.com, nadiya.bera@gmail.com 

W czwartek 20 stycznia o 18.30 kolejne spotkanie ABC: Argy-Bargy Club Fundacji Ukraina, czyli ćwiczymy praktycznie swój angielski w bardzo swobodnej atmosferze. Rozmawiamy na każdy prawie temat i do tego poznajemy fajnych ludzi. Same plusy! 

Więcej na: ABC: Argy-Bargy Club

W sobotę 29.01. w Przejściu po raz pierwszy odbędzie się spotkanie dla nauki języka białoruskiego. Bezpłatny kursów języka białoruskiego „МОВА НАНОВА” prowadzony przez doświadczeych nauczyciele, którzy zapoznają Państwo z wieloma przydatnymi słowami i wyrazami, gramatyką, a także pomogą pokonać barierę językową i nauczą płynnie mówić po białorusku. 

Więcej na: https://fb.me/e/3ihqFFY0S 

Zapisy: МОВА НАНОВА УРОЦЛАЎ  

Nie zapomnijcie wziąć też ze sobą znane Wam już pocztówki osiedlowe oraz mapy osiedli (Klecina, Księże, Ołbin, Nadodrze, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie) z nieoczywistymi miejscami.

W przestrzeni Przejścia dalej można będzie zobaczyć także wystawę ,,Wymarzone domy”, czyli rysunki dzieci pochodzących z Białorusi, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich własnych domów na rzecz przeprowadzki do Polski.

Do zobaczenie w Przejściu!