Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

Co się dzieje w tym tygodniu? 

Konsultacje dla migrantów/ek, English Speaking Club, Rozmawiajmy po Polsku oraz inne ciekawe wydarzenia odbędą się w tym tygodniu w Przejściu. Sprawdź i wybierz coś odpowiedniego dla Ciebie. 

 

13 grudnia (poniedziałek)

Konsultacje dla migrantów/ek (także 14 i 15 grudnia), czyli porady dla nowych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, prowadzone przez zespoły WroMigrant oraz Instytut Praw Migrantów.
Zapraszamy na stronę: https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/.

 

Rozmawiamy po polsku, czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży, dla których język polski nie jest językiem ojczystym. Spotkanie organizuje Zespół Edukacji z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Szczegóły i zapisy na stronie:
https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/09/16/rozmawiamy-po-polsku/.

 

W poniedziałek także będziemy gościć w Przejściu Olgę Chrebor Pełnomocnika Prezydenta ds. Mieszkańców pochodzenia Ukraińskiego wraz z dziennikarzami z Ukrainy. W trakcie spotkania opowiadać naszym gościom i gościniom jaka jest idea Przejścia Dialogu. Więcej dowiecie się dzięki naszym relacjom na Instagramie.

 

“Bądź dla innych”, czyli wystawa interaktywna w Przejściu. Powstała w ramach wrocławskie odsłony kampanii Grupa Granica. Oznacza to, że będąc u nas możesz wypisać i zakomunikować cokolwiek czujecie na temat kryzysu / granicy / osób uchodźczych Więcej informacji znajdziecie na  https://fb.me/e/dY1FM8sVb

 

8 grudnia (środa)

“Racjonalne odżywianie i jego wpływ na zdrowie – dieta profilaktyką i lekarstwem”, czyli wykład edukacyjny skierowany do przedstawicieli wrocławskich placówek edukacyjnych i opiekuńczych. Poprowadzi go Grażyna Karczewska – dietetyk, doradca ds. Żywienia.
Zapisy na wydarzenie: https://tiny.pl/9fx5h, a więcej o wykładzie na stronie Kużni Dobrych Nawyków

 

16 grudnia (czwartek)

 W czwartek gościmy Sarę Blejwas z Biura Współpracy z zagranicą Wrocławskiego Urzędu Miasta , która poprowadzi w Przejściu spotkanie z dziećmi z Adżarii. Zobaczcie relację w stories z tego spotkania.

English Speaking Club, czyli nieodpłatne spotkania językowe (j.angielski) organizowane przez Fundację Ukraina.Więcej na ABC: Argy-Bargy Club. 

 

18 grudnia (sobota)

Ялінка 2021, czyli noworoczna akcji dla dzieci z Białorusii. Zapraszamy Was na spotkanie ze Świętym Mikołajem przy choince, który będzie rozdawał prezenty dla dzieci. Więcej na https://fb.me/e/1YhEUdzp4

Do zobaczenia!