Przejdź do treści
Logo Facebooka
Filozoficzna Szkoła Przetrwania: "Człowiek vs. Chat GPT – czy sztuczna inteligencja ma szansę dorównać w dyskusji filozofom?"

Data

lip 05 2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: “Człowiek vs. Chat GPT – czy sztuczna inteligencja ma szansę dorównać w dyskusji filozofom?”

 

Zapraszamy na fascynujący eksperyment filozoficzny w ramach inicjatywy “Filozoficzna Szkoła Przetrwania”! W pierwszej części wydarzenia przeprowadzimy „pojedynek” na wybrany temat filozoficzny: do starcia staną profesor filozofii oraz Chat GPT – wszyscy będą mogli obserwować batalię na ekranie promptera.

W drugiej części spotkania omówimy wnioski z eksperymentu, pozostawiając pole do dalszych dyskusji i testów. Czy sztuczna inteligencja jest w stanie konkurować z ludzkim myśleniem, w szczególności – filozoficznym? Jakie wyzwania i możliwości niesie ze sobą taka interakcja? Zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach poświęconych przyszłości dialogu między ludźmi a sztuczną inteligencją.


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Szczegóły

5.07 (piątek) godz. 18:00-20:00

Wykład będzie odbywać się w miejskiej przestrzeni, w centrum Wrocławia, Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnicka 19 (przejście podziemne).

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. O projekcie

„Filozoficzna Szkoła Przetrwania” to cykl otwartych dyskusji, debat, wykładów, który powstał przy współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z Kołem Naukowym Filozofii Stosowanej działającym na Uniwersytecie Wrocławskim. Inicjatywa adresowana do wszystkich, którzy poszukują filozoficznej wrażliwości w poznawaniu samych siebie i otaczającego świata, chcą także dzielić się swoim doświadczeniem. 


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Kolejne terminy

26.07 (piątek) 18:00 | Dążenie do nieśmiertelności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?

 

Wydarzenie zostało zakończone.