Przejdź do treści
Logo Facebooka
Filozoficzna Szkoła Przetrwania: "Czy prawdziwi filozofowie wymarli?"

Data

cze 14 2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

Filozoficzna Szkoła Przetrwania: “Czy prawdziwi filozofowie wymarli?”

 

Zapraszamy na otwarty panel dyskusyjny, w ramach inicjatywy “Filozoficzna Szkoła Przetrwania”, w którym skupimy się na pytaniu, czy prawdziwe filozofowanie obywało się wyłącznie w przeszłości, a współcześnie ograniczamy się jedynie do sporów o same słowa? Jak definiować pojęcie „prawdziwej” filozofii i czy można mówić o jej końcu? Czy w świecie post-piśmiennym filozofia miałaby jeszcze swoje miejsce?

Dołącz do dyskusji, w której skupimy się na zagadnieniach związanych zarówno z filozofią antyczną, jak i współczesną. Rozważymy rolę filozofii w dzisiejszym świecie, zastanowimy się, czy zmieniające się warunki społeczne i kulturowe wpływają na jej istnienie, a może wręcz przeciwnie – inspirują do nowych form wyrazu.


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Szczegóły

14.06 (piątek) 18:00-20:00

Wykład będzie odbywać się w miejskiej przestrzeni, w centrum Wrocławia, Przejście Dialogu, przy ulicy Świdnicka 19 (przejście podziemne).

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. O projekcie

„Filozoficzna Szkoła Przetrwania” to cykl otwartych dyskusji, debat, wykładów, który powstał przy współpracy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego z Kołem Naukowym Filozofii Stosowanej działającym na Uniwersytecie Wrocławskim. Inicjatywa adresowana do wszystkich, którzy poszukują filozoficznej wrażliwości w poznawaniu samych siebie i otaczającego świata, chcą także dzielić się swoim doświadczeniem. 


Filozoficzna Szkoła Przetrwania. Kolejne terminy

5.07 (piątek) godz. 18:00 | Człowiek vs. Chat GPT – czy sztuczna inteligencja ma szansę dorównać w dyskusji filozofom?

26.07 (piątek) 18:00 | Dążenie do nieśmiertelności. Czy powinniśmy chcieć powstrzymać proces starzenia się?

Wydarzenie zostało zakończone.