Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

paź 13 2021
Expired!

Czas

17:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

Oswoić nieznane. Jak mówić sprawnie o niepełnosprawnościach / Dialogopolis

Jak mówić poprawnie i świadomie o osobach z niepełnosprawnością i ich środowisku – dlaczego osoba z niepełnosprawnością, a nie osoba niepełnosprawna, podopieczny, chory, kaleka? Jak mówić o osobach wspierających osoby z niepełnosprawnością? Podczas spotkania poznamy zasady savoir-vivre w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Czy do osób na wózku można mówić „chodź”? Czy do osób niewidzących można mówić „do zobaczenia?” Jak rozmawiać z osobami, które nie mówią i komunikują się alternatywnymi formami komunikacji?
 
Dowiemy się jak zwracać się bezpośrednio do osoby z niepełnosprawnością oraz jak zwracać się, gdy chcemy pomóc. Porozmawiamy o tym jak mówi się o osobach z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej. Poznamy również doświadczenia, refleksje i opinie osób z niepełnosprawnością.
 
Prowadząca: Kinga Maćkow (Fundacją Eudajmonia), Judyta Pożerniuk (Para-NORMAL Activity)
Zapisy: k.mackow@eudajmonia.pl
Typ spotkania: spotkanie
Na spotkanie zapraszamy: mieszkanki i mieszkańców Wrocławia
Limit osób w sali: 20
Transmisja on-line na Facebooku
 
Kinga Maćkow – zawodowo związana z Fundacją Eudajmonia, gdzie aktywizuje oraz wspiera osoby z niepełnosprawnością. Pracuje w projektach mających na celu aktywizację społeczną i zawodową, działa na rzecz równości i dostępności osób wykluczonych. Aktualnie prowadzi stacjonarne zajęcia w Klubie Aktywności i Rozwoju-Wrocław.
 
Judyta Pożerniuk – rodowita Wrocławianka, która na co dzień realizuje się zawodowo jako PR-owiec i graficzka. Pracuje również w Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości SKRZYNIA. Założycielka Fundacji Para-NORMAL Activity, którą prowadzi z przyjaciółką. Fundacja działa na rzecz budowania w społeczeństwie prawdziwego wizerunku osoby poruszającej się na wózku. Poprzez swoje działania pragnie zmniejszać dystans pomiędzy osobami z niepełnosprawnością i bez, pokazywać, że nasze światy nie różnią się od siebie.
 
Dialogopolis jest realizowane w ramach projektu ReSTART, który jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) oraz budżetu państwa.

Wydarzenie zostało zakończone.