Przejdź do treści
Logo Facebooka

Data

lis 22 2022
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Etykiety

wydarzenia

Otwarty Dialog o bezpiecznej przestrzeni

Ostatnie wydarzenia na świecie zmusiły nas do myślenia o bezpieczeństwie – swoim, naszych bliskich, rodziny, dzieci, przyjaciół, kolegów, znajomych lub nieznajomych. Wielu i wiele z nas odczuwało w ostatnich miesiącach, że jej /jego bezpieczeństwo zostało naruszone. Coś się w nas zmieniło, bezpowrotnie, na poziomie indywidualnym i kolektywnym. Czym zatem w dzisiejszych czasach jest BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ? Kiedy możemy mówić o BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI?
 
Zapraszamy na sesję dialogu otwartego o BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI.
 
Kiedy?
22.11 (wtorek), 18:00-20:00
 
Gdzie?
Przejście Dialogu,
ul. Świdnicka 19, Wrocław
 
Dla kogo jest to spotkanie?
Dla każdej i każdego.
 
Dialog poprowadzą Magdalena Bera (facylitatorka) i Anna Firgolska (co-facylitatorka) – absolwentki treningu Dialogue and Migration prowadzonego przez specjalistki z Nansen Fredssenter for Peace and Dialoque https://nansen.peace.no/ zorganizowanego przez OSCE (Office for Democratic Institutions and Human Rights – ODIHR).
_____________
Czym jest otwarty dialog?
Otwarty dialog to rozmowa, w której każda uczestnicząca osoba ma równy głos, bez względu na status społeczny, płeć, wiek, wykształcenie itd. W dialogu świadomie odchodzimy od modelu wygrany-przegrany (jak w debacie) przechodząc do bardziej świadomej, otwartej i bezpiecznej wymiany myśli. Dialog, w przeciwieństwie do debaty, czy nawet dyskusji, jest tak samo zainteresowany relacjami między uczestnikami, jak samym tematem.
  • Język: polski

Wydarzenie zostało zakończone.