Przejdź do treści
Logo Facebooka
Obrazek przedstawia informację o bezpłatnych szkoleniach o nazwie Pierwsza Pomoc Psychologiczna. Po prawej stronie czarno biało zdjęcia złożonych ręk.

Data

maj 18 2023
Expired!

Czas

15:30 - 18:30

Etykiety

warsztaty

Pierwsza Pomoc Psychologiczna

Serdecznie zapraszamy na szkolenia z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej, które odbędą się w Przejściu Dialogu we Wrocławiu (Przejście Świdnickie). Warsztaty będą poświęcone podstawowym zasadom i metodom udzielania wsparcia osobom z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa i zagrożonym kryzysem zdrowia psychicznego.

Pomocna dłoń wyciągnięta przez nauczycielkę, sąsiada czy koleżankę z pracy w chwilach stresu lub “na życiowym zakręcie” potrafi zdziałać cuda. Dotyczy to także osób, które mają za sobą doświadczenie wojny i uchodźstwa. Na naszych osiedlach, w szkołach czy urzędach mamy dziś bezpośredni kontakt z ludźmi w kryzysie związanym z wojną i migracją. Pierwsza pomoc psychologiczna to rodzaj wsparcia psychospołecznego, który w takich sytuacjach pozwala w wielu przypadkach uniknąć poważniejszych konsekwencji psychicznych w przyszłości.

Czego dotyczy szkolenie?


Pierwsza Pomocy Psychologiczna ułatwia mądre reagowanie w sytuacji kryzysowej i pomaga udzielać wsparcia osobom w potrzebie przy jednoczesnej trosce o własny dobrostan psychiczny.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo:
• Jak funkcjonuje osoba w kryzysie?
• Czym jest i czym nie jest pierwsza pomoc psychologiczna?
• Jakie są techniki wspierające przywracanie równowagi psychicznej?
• Jak pomagać mądrze, jednocześnie dbając o siebie?
Szkolenia zostaną przeprowadzone przez zespół trenerek, które ukończyły specjalistyczne kursy organizowane przez International Medical Corps. Szkolenie będzie realizowane zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim (terminy do wyboru zgodnie z poniżej podanym harmonogramem).

 

Rejestracja i terminy szkoleń: https://forms.gle/vsL72fc5f2Yygd4z8

Wydarzenie zostało zakończone.