Przejdź do treści
Logo Facebooka
Zaproszenie na warsztaty językowe w Przejściu Dialogu. Nauka języka hebrajskiego. 27 września o godzinie 18:00. Na tle twarzy niebieskie i żółte, na dole logotypy partnerów.

Data

wrz 27 2023
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Etykiety

warsztaty

Warsztaty językowe w Przejście Dialogu: język hebrajski

Język hebrajski związany jest z kulturą żydowską. Przez wieki służył jako język liturgii, a dziś jest językiem obowiązującym w Izraelu. Posługują się nim Żydzi na całym świecie.
Czy wiesz że w języku hebrajskim są 22 znaki, ale nie ma wśród nich spółgłosek ani wielkich i małych liter? Wyrazy są też zapisywane od prawej do lewej.

Jeśli chcesz poznać hebrajskie litery i zasady zapisu przyjdź na nasz warsztat, który poprowadzi Kewin Oskwarek, nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu.

Na warsztat zapraszamy młodzież (15+) i osoby dorosłe.

 

Kiedy? 27 września, w godz. 18:00-19:30

Gdzie? Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19 

 

Warsztat bezpłatny, ale obowiązują zapisy:

Rejestracja na wydarzenie jest już zamknięta!

Klauzula RODO – ochrona danych osobowych

 

P.S. Warsztat jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie plenerowej “Pełno ich nigdzie”, którą od 8 września do 4 października można oglądać na północnej pierzei Rynku. Organizatorem wystawy jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz budżetu krajowego.

 

Wydarzenie zostało zakończone.