Przejdź do treści
Logo Facebooka
Warsztaty komiksowe dla dzieci "Zrób sobie komiks .. o mieście". Grafika przedstawiająca Supermana biegnącego po dachach budynków.

Data

lip 19 2023
Expired!

Czas

16:00 - 18:00

Etykiety

warsztaty

“Zrób sobie komiks … o mieście!” Warsztaty komiksowe w przejściu.

#LatoZNami
Lubisz czytać komiksy? …a co powiesz na stworzenie własnego?😲
Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów z projektowania i tworzenia historii obrazkowej – „Zrób sobie komiks…o mieście!”
___
Miasto to nie tylko budynki i ulice, a komiks to zdecydowanie więcej, niż zabawne historyjki z dymkami! Chcesz się o tym przekonać? Najlepszym sposobem będzie udział w wakacyjnych warsztatach w Przejściu Dialogu.

📖Dlaczego komiks jest świetnym narzędziem do opowiadania historii i jak można dzięki niemu tworzyć fantastyczne opowieści o mieście? Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki poznają charakterystyczne cechy komiksu, wykonają masę kreatywnych ćwiczeń, a do tego rozwiną uważność na otaczające ich środowisko. Co więcej, spróbują różnych technik plastycznych, żeby móc wybrać swoją ulubioną, a wszystkie zdobyte umiejętności wykorzystają do stworzenia własnego komiksu!
___
• środy, godz. 16:00 (cykl trwa od 19 lipca do 23 sierpnia 2023)
• dzieci 12+
• Przejście Dialogu (Świdnicka 19, Wrocław)
___
Harmonogram cyklu:
19.07: Czym jest komiks? Charakterystyczne cechy, najważniejsze reguły i duuużo twórczych ćwiczeń.
26.07: Zrozumieć miasto, czyli co mówią chodniki? Różne perspektywy opowiadania historii.
2.08: Projektowanie postaci: bohater – antybohater – superbohater!
9.08: Żarty na bok, czyli tworzenie scenariuszy i scenopisów.
16.08: Projektowanie (czaso)przestrzeni – kształtowanie miasta z komiksu.
23.08: Ostatnie szlify – premiera miejskiej powieści graficznej!
___
👋🏻Kto prowadzi? Joanna Grzelczyk – mgr historii sztuki, kustosz i specjalistka ds. projektów w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Animatorka kultury, edukatorka muzealna, propagatorka komiksu, trenerka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (projekt edukacyjny Młodzi gniewni). Realizatorka autorskich inicjatyw kulturalnych oraz programów edukacyjnych dla młodzieży i dorosłych, dedykowanych książce, komiksowi, sztukom wizualnym oraz zabytkom architektury; moderatorka dyskusyjnego klubu komiksowego Wykolejeni. Od lat współpracuje z lokalnymi twórcami i instytucjami, organizując działania popularyzujące kulturę i zwiększające jej dostępność.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy 👉

(Zapisy obowiązują na cały cykl zajęć (lipiec-sierpień 2023). Jeżeli nie możesz wziąć udziału w niektórych z nich poinformuj nas mailowo: przejsciedialogu@wcrs.pl)

KLAUZULA-INFORMACYJNA RODO

 

Wydarzenie zostało zakończone.