Przejdź do treści
You do not have permission to view this post.

Szkolenie projektu „Niezwykła moc terapii”. Stowarzyszenie CREO

Grafika promująca warsztaty "NIEZWYKŁA MOC TERAPII” w Przejściu Dialogu

 

Stowarzyszenie CREO zaprasza wszystkich chętnych do szkolenia w ramach projektu „Niezwykła moc terapii”  – 16 października w Przejściu Dialogu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy i praktycznych umiejętności pracowników i wolontariuszy organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami w zakresie wdrażania w swoich placówkach zajęć terapeutycznych z obszarów hortiterapii, arteterapii, muzykoterapii oraz zooterapii tym samym zwiększając możliwości realizacji różnorodnych form rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu założono kompleksowe działania wychodzące naprzeciw potrzebie zwiększania wiedzy i umiejętności przedstawicieli instytucji oraz organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami w zakresie wdrażania nowatorskich rozwiązań terapeutycznych.


Niezwykła moc terapii. Szczegóły 

Kiedy? Są dwa terminy udziału: 16.10 (10:00-16:00)
Gdzie? Przejście Dialogu, Świdnicka 19 (przejście Świdnickie)
Dla kogo? pracownicy i wolontariusze organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z województw kujawsko – pomorskie , lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie (osoby pełnoletnie)

Udział w projekcie jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt drogą mailową martyna.badura@centrumcreo.pl

Niezwykła moc terapii to 2 spotkania: Szkolenie przybliżające tematykę różnego rodzaju terapii (arteterapii, muzykoterapii, hortiterapii czy zooterapii). W trakcie 6 godzinnego spotkania omówimy każdą z powyższych terapii, przeanalizujemy jak każdy z uczestników może wdrożyć dane formy terapii na grunt swojego miejsca działania. Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku wprowadzać dane formy terapii, jak angażować we wprowadzanie takich rozwiązań kadry i wolontariuszy organizacji, jakie formy terapii są zalecane którym grupom odbiorców (różne rodzaje niepełnosprawności), jakie są korzyści z terapii oraz koszty ich wdrożenia i kontynuowania.

Warsztaty indywidualne 8 godzinne praktyki jeden na jeden z trenerem wybranej terapii, np na terenie organizacji czy instytucji związanej z uczestnikiem. Spotkanie ma na celu wzmocnić indywidualne potrzeby uczestnika, np. jak wdrożyć dane techniki, jak przygotować miejsce pracy, jak zaangażować zespół, wspólne przeprowadzenie terapii dla podopiecznych wraz z specjalistą – trenerem.

Projekt NIEZWYKŁA MOC TERAPII współfinansowany jest ze środków PFRON – Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.