Przejdź do treści
Logo Facebooka

Wspólnie o międzykulturowości #5 – Edukacja dzieci i młodzieży – 21 lutego 13.00

Grafika przedstawia zaproszenie na spotkanie sieciuące "Wspólnie o międyzkulturowości", po lewej stronie znajduje się kolaż z różnych atrybutów edukacji: tablicy, alfabetu. Po prawej tekst zaproszenia.

Zapraszamy na pierwsze w 2024 spotkanie sieciujące w ramach cyklu “Wspólnie o międzykulturowości”.

Tematem spotkania będzie edukacja dzieci i młodzieży – zarówno ta formalna odbywająca się w szkołach, jak i ta, która dzieje się poza jej murami.

Kiedy i gdzie?

Spotkamy się na żywo w środę  21 lutego  (13:00-15.00) w Strefie Partycypacji ODLOT (ul. Piłsudskiego 34). na zaproszenie Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS).

Co wydarzy się na spotkaniu?

Tradycyjnie na spotkaniu usłyszymy prezentacje osób reprezentujących samorząd wrocławski – Departament Edukacji, jak i organizacje społeczne – Fundację Ukraina, Fundację Dom Pokoju, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Wspólnie podyskutujemy o aktualnych, funkcjonujących rozwiązaniach, ale także z jakimi wyzwaniami się zmagamy i jak wspólnie możemy im sprostać.

Tematy, które będą poruszane przez gości i gościnie: edukacja dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym we Wrocławiu, a także asystentura międzykulturowa, przeciwdziałanie i rozwiązywanie konfliktów międzykulturowych.

Zgłoszenie do udziału w spotkaniu na żywo:

Część I - Zgłoszenie uczestnictwa

Numer telefonu posłuży nam do kontaktu w przypadku, jeśli wystąpią ważne zmiany dotyczące spotkania.

Część II - Obowiązek informacyjny

Klauzula informacyjna projektu


Organizatorem spotkania jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz partnerzy: Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych (DFOP).