Przejdź do treści
Logo Facebooka

Wszystkie nasze lęki – debata online w ramach cyklu spotkań “Sytuacje graniczne”

Lęk to jedna z częstszych reakcji na informacje o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, o uchodźcach próbujących dostać się do Polski, a także szerzej – na informacje o ruchach migracyjnych. W obecnej sytuacji kryzysowej, jaką jest możliwość ataku Rosji na Ukrainę, oraz tego konsekwencji, jakim jest napływ dużej liczby uchodźców z Ukrainy do Polski i Wrocławia, temat leków przed „obcymi” zyskuje bardzo na aktualności.
 
W ten piątek, 18 lutego, o godz. 18:00 w ramach wydarzeń w Przejście Dialogu będzie okazja do tego, żeby przyjrzeć się wszystkim naszym lękom i zastanowić się nad tym, jak je potraktować. Jak można im zaradzić? Jak zminimalizować wynikłą z nich agresję? Czy wystarczy kampania informacyjna oparta na racjonalnym dyskursie? Czy istnieją systemowe rozwiązanie, znane dobre praktyki, którą mogą zaradzić tej sytuacji?
 
Zapraszamy na debatę Wszystkie nasze lęki – spotkanie w ramach cyklu “Sytuacje graniczne”, w której udział wezmą świetni specjaliści i specjalistki: Michał Bilewicz, Dorota Hall oraz Dominika Blachnicka-Ciacek, a którą poprowadzi Daria Sudoł.
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Przejście Dialogu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
Michał Bilewicz – doktor habilitowany nauk społecznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego psycholog społeczny, socjolog, publicysta. Kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW.
 
Dorota Hall – doktor habilitowana, jest antropolożką kultury i socjolożką, profesorką w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz prezeską Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Religią w Europie Środkowo-Wschodniej (ISORECEA). Interesuje się mniejszościami i wykluczeniem społecznym, zwłaszcza w kontekście religii, płci i seksualności. Jej ostatnia książka to monografia W poszukiwaniu miejsca. Chrześcijanie LGBT w Polsce (2016). W latach 2009–2012 pełniła funkcję krajowej ekspertki w ustanowionej przez Komisję Europejską Sieci Ekspertów Społeczno-Ekonomicznych w dziedzinie przeciwdziałania dyskryminacji. Przygotowywała też raporty badawcze dla Agencji Praw Podstawowych UE, które dotyczyły m.in. migracji.
 
Dominika Blachnicka-Ciacek – socjolożka, zajmuje się badaniem relacji między przestrzenią, pamięcią i poczuciem przynależności wśród migrantów i uchodźców w miastach Europy i Bliskiego Wschodu. Zrobiła doktorat z socjologii wizualnej w Goldsmiths College na Uniwersytecie Londyńskim. Obecnie jest adiunktą na Uniwersytecie SWPS i kierowniczką polskiego zespołu Projektu “Upodmiotowienie młodych migrantów w trudnej sytuacji poprzez płynną integrację” (finansowanego przez Komisję Europejską).
 
Daria Sudoł – krytyczka kultury, dziennikarka, aktywistka, feministka. Edukatorka społeczna, animatorka kultury i koordynatorka projektów od lat związana z sektorem pozarządowym i działaniem na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych. Zaangażowana w szereg inicjatyw społeczno-kulturalnych i oddolnych ruchów o charakterze równościowym, czynnie działająca na rzecz osób wykluczonych, środowisk pro-kobiecych, poszanowania praw zwierząt oraz środowiska naturalnego. Prezeska Fundacji Punkt Widzenia. Kuratorka Dialogopolis 21’.