Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

Co się dzieje w tym tygodniu?

Jak co tydzień możecie przyjść do nas i skorzystać z konsultacji, które prowadzone są przez zespoły WroMigrant  oraz Instytut Praw Migrantów. Odbywają się w Przejściu w każdy poniedziałek, wtorek i piątek. Pamiętajcie, że w poniedziałki już od jakiegoś czasu jesteśmy dla Was dłużej, bo aż do 18.00. Konsultacje skierowane są do nowych osób zamieszkujących Wrocław i dotyczą m.in. kwestii legalizacji pobytu, pracy, edukacji, spraw urzędowych i życia we Wrocławiu.
Więcej o konsultacjach na https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/

We wtorek 22 lutego nasze koleżanki WroMigranta przeprowadzą szkolenie tłumaczone na język rosyjski, jak rozliczać PIT. Zapraszamy do Przejścia Dialogu na godzinę 17! Szkolenie będzie nagrywane, więc jeśli nie uda wam się dotrzeć do nas, nic straconego!
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2e7V2FgD6

W środę 23 lutego rusza Klub Książki Żydowskiej. Żydoteka zaprasza na pierwsze spotkanie klubu, rozmawiać będziemy o tym, co będzie czytane w klubie przy kawie i ciastku!

A o samym klubie książki możecie poczytać w wywiadzie z organizatorką, Ulą Rybicką, (https://bit.ly/33rpocI) oraz na stronie wydarzenia (https://fb.me/e/2RYk0cpCg).

W czwartek 24 lutego odbędzie się debata z wiceprezydentem miasta Wrocławia, Jakubem Mazurem. Spotka się on z przedstawicielami fundacji Młodzi dla Wrocławia oraz wrocławską młodzieżą i studentami. Jeśli należycie do tych grup i chcecie dowiedzieć się, jak miasto Wrocław będzie was wspierać, wpadnijcie do nas o 17:00. Spotkanie będzie również streamingowane na żywo! Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia, gdzie znajduje się link do zapisów: https://fb.me/e/3CLnsjhOW

Jak co tydzień w Przejściu, języka angielskiego uczy ABC: Argy-Bargy English Speaking Club. Zajęcia są prowadzone w formie klubu dyskusyjnego. Mile widziane osoby na każdym poziomie zaawansowania! Zajrzyjcie na ich facebookową stronę, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze wydarzenia w języku angielskim przygotowali.

Marzycie o tym, aby zaangażować się w projekt artystyczny? Do 26.02 (niedziela) przedłużone są zapisy do projektu Identity Centrum Kultury we Wrocławiu. Uczestnicy warsztatów pod okiem artystki z Francji, Léi Comprelle, stworzą prace, które następnie będą wystawione w naszej przestrzeni wystawienniczej! https://fb.me/e/14oUOVgFV – tutaj znajdziecie link do zapisów oraz więcej informacji o projekcie.

Do zobaczenia w Przejściu!