Przejdź do treści
Logo Facebooka

Co się dzieje w tym tygodniu?

Przerwa, przerwa i po przerwie! Nie wiemy jak dla Was, ale dla nas była dobrym zastrzykiem energetycznym. Jak zapowiada się tydzień?

Wpadajcie, jak co tydzień, na konsultacje dla osób migranckich, które odbędą się w Przejściu w poniedziałek i wtorek. Konsultacje skierowane są do nowych osób zamieszkujących Wrocław, prowadzą je zespoły WroMigrant oraz Instytut Praw Migrantów.

Więcej o konsultacjach na https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/migranci-tki/

Dzisiaj kończymy  naszą wystawę “Bądź dla innych”. Jeszcze raz dziękujemy Viktorii Tofan i Grupie Granica. Wpadajcie do Przejścia i wypełniajcie plakaty po raz ostatni. Polecamy być na bieżąco z wystawą na naszych mediach społecznościowych.

Nie zapomnijcie wziąć ze sobą kartki świątecznej, śpiewnika, SZOPKINGU, czyli mapy szopek. Mogą być dobrym, sentymentalnym przedłużeniem świąt. Są też mapy osiedli z nieoczywistymi miejscami (Klecina, Księże, Ołbin, Nadodrze, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie, czy osiedlowe pocztówki… Znane już Wam mniej lub bardziej. 

W przestrzeni Przejścia dalej można będzie zobaczyć także wystawę ,,Wymarzone domy”, czyli rysunki dzieci pochodzących z Białorusi, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich własnych domów na rzecz przeprowadzki do Polski.

W czwartek odbędzie się spotkanie fanów komiksów! Więcej o nim niebawem, ale jeśli komiksy to Wasz temat, to musicie z nami być! Po spotkaniu kolejne wydarzenie, czyli “ABC: Argy Bargy Club” Fundacji Ukraina. Zapowiada się obiecująco!

Do zobaczenie w Przejściu!