Przejdź do treści
Logo Facebooka

Cykl prelekcji dotyczące godności osób starszych!

Zdjęcie osób starszych + tytuł wydarzenia

 

Wrocławskie Centrum Seniora – zespół WCRS, w trosce o godność osób starszych, zaprasza na cykl prelekcji, które odbędą się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Trzy dni pełne wiedzy, refleksji i dyskusji, przybliżą uczestnikom różne aspekty tematu godności ludzi starszych.

✳️ 7 grudnia, o godzinie 11:00 profesor dr hab. Maria Straś-Romanowska poprowadzi prelekcję pod tytułem „Godność człowieka starszego z perspektywy psychogerontologicznej”. Obejrzymy starość oczami psychogerontologii, nauki zajmującej się badaniem procesów starzenia się z perspektywy psychicznej.

✳️ 8 grudnia, o godzinie 11:00, dr Walentyna Wnuk skoncentruje się na pytaniu, czy godność człowieka starszego to przywilej. Będzie okazja do głębszej analizy kwestii związanych z pojęciem godności w kontekście starzenia się społeczeństwa.

✳️ 9 grudnia, o godzinie 11:00, dr Janusz Maj zabierze nas w podróż przez filozoficzny kontekst prawa do godności, starości i pragnienia uznania. To będzie czas na refleksję nad filozoficznymi aspektami godności osób starszych i ich prawa do szacunku.

Miejsce wydarzenia: Przejście Dialogu, Świdnicka 19

Zarezerwować miejsce można poprzez kontakt telefoniczny pod numerem +4871 344 44 44, drogą mailową na adres: karta.seniora@wcrs.pl, lub osobiście w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6, pokój nr 15.
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.

Wrocławskie Centrum Seniora zachęca do udziału w tych wyjątkowych prelekcjach, które z pewnością otworzą nowe perspektywy postrzegania godności osób starszych i pozwolą zrozumieć jej wielowymiarowy charakter. To doskonała okazja do nauki, refleksji i budowania społecznej świadomości na rzecz godnego starzenia się społeczeństwa.